کد خبر: 60498 A

کمدی جدید «مرد آزاد» فراتر از پیش بینی‌ها با فروش ۲۸.۴ میلیون دلاری، پرفروش ترین فیلم هفته سینمای آمریکا شد.

ایران آرت: با وجود نگرانی هایی که بابت عدم استقبال مخاطبان از سینما به دلیل اوج گیری سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا وجود داشت، فیلم کمدی «مرد آزاد» با بازی «رایان رینولدز» در اکران آغازین خود، توانست عملکردی فراتر از انتظارات به ثبت برساند و با ۲۸.۴ میلیون دلار به صدر جدول هفتگی پرفروش های گیشه آمریکای شمالی راه یابد.

این فیلم که محصول مشترک کمپانی دیزنی و استودیو «۲۰ Centuries» است با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و در هفته نخست اکران در ۲۲.۵ میلیون دلار هم در سینماهای سایر کشورها فروخت تا فروش آغازین جهانی خود را به رقم ۵۱ میلیون دلار برساند. 

«مرد آزاد» به کارگردانی «شاون لوی» از جمله معدود آثاری است که در دوران همه گیری ویروس کرونا تنها در سینما اکران می شود و بطور همزمان در سامانه های نمایش آنلاین نیز عرضه نشده است. بسیاری از فیلم های پرفروش چند مدت اخیر مانند «بیوه سیاه» و «جوخه انتحار» همزمان با سینما به صورت آنلاین نیز اکران شدند. 

به گزارش ایسنا، «تایکا وایتیتی» و «جو کری» در کنار «رایان رینولدز» در این فیلم بازی کرده اند که توانسته نمره بسیار خوب «A» را از مخاطبان دریافت کند و همچنین تمجید منتقدان موجب شده این فیلم فرصت خوبی برای فروش خوب در گیشه سینما داشته باشد. 

پس از مارس ۲۰۲۰ و آغاز همه گیری ویروس کرونا، فیلم «بیوه سیاه» با ۸۰ میلیون دلار، پرفروش ترین فیلم سینمای آمریکا بوده است و پس از «سریع و خشن ۹» و «یک مکان آرم ۲» به ترتیب با ۷۰ و ۵۷ میلیون دلار در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفته اند. 

«گودزیلا علیه کینگ» (۳۸ میلیون دلار)، «گشت و گذار در جنگل» (۳۵ میلیون دلار) و «هرج و مرج فضایی: میراثی جدید» (۳۱ میلیون دلار) از دیگر فیلم های پرفروش گیشه آمریکای شمالی در دوران کرونا بوده اند.

 

رایان رینولدز مرد آزاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین