کد خبر: 60885 A

استوارت در نشست مطبوعاتی فیلم "اسپنسر" در فستیوال ونیز می‌گوید از بازی در این فیلم بیش از هر فیلم دیگری از لحاظ فیزیکی لذت برده است.

ایران آرت: «پابلو لارایین» کارگردان «اسپنسر» (Spencer) بازی «کریستن استوارت» در نقش «پرنسس دایانا» را در نشست مطبوعاتی فیلم در جشنواره ونیز «یک معجزه» می‌خواند. این فیلم سه روز از زندگی پرنسس را در تعطیلات کریسمس و در کاخ سندرینگهام نورفولک روایت می‌کند، وقتی که دایانا تصمیم گرفت از «پرنس چارلز» جدا شود. «استیون نایت» خالق «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) نویسنده فیلمنامه «اسپنسر» بوده است.

استوارت در این نشست می‌گوید از بازی در این فیلم بیش از هر فیلم دیگری از لحاظ فیزیکی لذت برده است. او اضافه می‌کند: «احساس کردم آزادتر، زنده‌ترم و می‌توانم به حرکت درآیم و حتی بلندقدتر شده‌ام. حالا خودتان حساب کنید.»

لارایین می‌گوید تمایل داشته فیلمی بسازد که مادرش هم آن را بپسندد: «فیلم‌های زیادی ساخته‌ام که او اصلاً دوست نداشته… دایانا یک شخصیت نمادین و زیبا از بسیاری جهات بود، اما یک مادر نیز بود و مهم‌تر از همه ویژگی زیبایی که داشت آن میزان همدردی بود که می‌توانست خلق کند.»

به گزارش ۳۰نما، کارگردان «جکی» (Jackie) می‌گوید جذابیت این شخصیت برای او این بوده که بفهمد چگونه فردی با این همه برتری و رجحان در زندگی می‌توانسته «تا این حد نرمال» باشد. اما هرچه بیشتر تحقیق می‌کرده متوجه می‌شده که جذبه او با میزان عظیمی از رازآلودگی ترکیب شده بوده است.

استوارت می‌گوید:‌ «فکر می‌کنم او با این ویژگی زاده شده بود. بعضی افراد دارای یک انرژی نافذ غیرقابل‌انکارند و فکر می‌کنم موضوع واقعاً غم‌انگیز در مورد او این بود که اگرچه سینمای او فوراً نرمال و عادی و دلفریب بود، اما از سوی دیگر به‌شدت احساس طردشدگی و تنهایی می‌کرد به حدی که باعث می‌شد دیگران به واسطه نوری زیبا با او همدل و همراه شوند اما تنها چیزی که او می‌خواست پس گرفتنش بود.»

استوارت ادامه می‌دهد: «به تصاویر یا ویدیوهای کوتاه او نگاه می‌کنم و احساس می‌کنم که زمین در حال لرزیدن است و نمی‌دانید چه پیش خواهد آمد. تصور اینکه یک نفر تا این حد محتاج ارتباط بوده باشد و بتواند باعث شود که دیگران احساس خوبی داشته باشند اما خودش از درون ویران باشد و انرژی خود را بذل کند – فکر نمی‌کنم در طول تاریخ انسان‌های زیادی از این دست داشته باشیم.»

استوارت سپس به این پرسش پاسخ می‌دهد که آیا مانند «پرنسس دایانا» احساس می‌کند زیر میکروسکوپ قرار دارد یا نه: «به گمانم بله، اما این دشوارتر است. او معروف‌ترین زن دنیا بود… آن فشار را در سطح بالایش تجربه کرده‌ام اما با نماد یک کشور بودن و بعد تمام دنیا قابل مقایسه نیست.»

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «دسامبر سال ۱۹۹۱: رابطه‌ی زناشویی پرنس و پرنسس ولز به سردی گراییده. به رغم انتشار شایعه‌ی جدایی آن‌ها و روابط عاشقانه‌ی مخفیانه، آرامش برای برگزاری جشن‌های کریسمس در سندرینگهام حکمفرماست. خوردنی و آشامیدنی مهیاست، و شکار و تیراندازی پابرجا. دایانا بازی را بلد است. امسال، شرایط بسیار متفاوت خواهد بود.»

استودیوی نئون فیلم «اسپنسر» را ۵ نوامبر ۲۰۲۱ در سالن‌های سینما اکران خواهد کرد.

 

کریستن استوارت پابلو لارایین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین