کد خبر: 61802 A

گروه فیلمسازی روسیه که برای ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا به ایستگاه فضایی بین المللی رفته بود، امروز به زمین بازگشت.

ایران آرت: یک بازیگر زن و کارگردان روسی  بعد از حضور ۱۲ روزه در ایستگاه فضایی بین المللی برای  ضبط نخستین فیلم  در مدار زمین، امروز سوار بر  موشک سایوز ام اس-۱۸  و در ساعت ۱۲:۳۶ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (۸:۰۶ به وقت تهران) در منطقه‌ای در قزاقستان فرود آمدند.

اگر برای این پروژه مشکلی ایجاد نشود و بتواند طبق برنامه ریزی پیش برود، تیم فیلمسازی روسی در رقابت با پروژه هالیوودی که تام کروز، ستاره فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» قرار است در آن نقش آفرینی کند، موفق خواهد شد. پروژه‌ای که تام کروز قصد مشارکت در آن را دارد، در همکاری با ناسا و شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک ساخته خواهد شد.

فیلمسازی تام کروز در فضا

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یولیا پرسیلد، بازیگر ۳۷ ساله و کلیم شیپنکو ۳۸ ساله اوایل مدتی پیش در اوایل ماه میلادی از یک پایگاه فضایی روسیه در قزاقستان توسط آژانس فضایی روسیه موسوم به روسکاسموس و بوسیله موشک سایوز MS-۱۹ راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند. آنتوان شاکپلروف فضانورد نیز آنها را در این سفر همراهی کرده تا این فیلم سینمایی به نام «چالش» ساخته شود.

تیم سینمایی روسیه

بودجه و همینطور بخش زیادی از داستان این فیلم سینمایی مخفی نگه داشته شده، اما خط کلی داستان این است که یک جراح زن به فضا و ایستگاه بین المللی فرستاده می‌شود تا یک فضانورد را از خطر مرگ نجات دهد. گفته می‌شود شاکپلروف ۴۹ ساله به همراه دو فضانورد دیگر که در حال حاضر در ایستگاه بین المللی هستند در این فیلم حضور افتخاری و نقشی کوتاه خواهند داشت.

اگرچه تاکنون و از زمان حضور اولین انسان روی ماه در سال ۱۹۶۹ تصاویری از ماموریت‌های فضایی گرفته شده است، اما پیش از این هیچگاه یک فیلم سینمایی داستانی در فضا فیلمبرداری نشده بود.

تام کروز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین