کد خبر: 61893 A

از میان سه فیلم "قهرمان"، "دشت خاموش" و "بندر بند"، تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی (قهرمان) به عنوان نماینده ایران در اسکار 2022 معرفی شد.

ایران آرت: هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، در پی جلساتی، فیلم "قهرمان" به کارگردانی "اصغر فرهادی" را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کردند.

رائد فریدزاد" دبیر و سخنگوی هیأت معرفی فیلم ایرانی به اسکار گفت: کار این هیأت با توجه به تغییر قوانین اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان و تغییر مهلت زمانی شرکت در ادوار اخیر به دلیل شیوع ویروس کووید۱۹، با بررسی ۴۴ فیلم اکران شده ایرانی آغاز شد و سپس اعضای هیات انتخاب به یک فهرست متشکل از ۳ فیلم رسیدند.

به گفته فریدزاده، در ادامه هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار با بازخوانی مقررات به بازبینی و بررسی تخصصی فیلم‌ها پرداختند و پس از رأی‌گیری و تجمیع نظرات، از میان ۳ فیلم "دشت خاموش"، "بندربند"  و "قهرمان"، فیلم "قهرمان" به کارگردانی "اصغر فرهادی" به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و با امضای اعضای این هیأت، به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.

فیلم قهرمان


بر اساس جدیدترین پیش‌بینی‌ رسانه‌های خارجی، فیلم "قهرمان" در شاخه بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اصلی و بهترین فیلم بین‌المللی سال از بخت‌های اصلی اسکار ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.

 "کوپه شماره ۶" (فنلاند)، "تیتان" (فرانسه)، "بدترین آدم دنیا" (نروژ) و "دست خدا" (ایتالیا) به عنوان رقبای اصلی این فیلم معرفی شده‌اند.

سینمای ایران پیش از با دو فیلم "جدایی" و "فروشنده" موفق به کسب جایزه اسکار خارجی شده و فرهادی برای فیلم "جدایی" در شاخه بهترین فیلمنامه اصلی نیز به جمع نامزدهای نهایی راه یافت. پیش از آن، مجیدی برای نخستین بار در سال ۱۹۹۸ با فیلم "بچه‌های آسمان" سینمای ایران را نامزد ابن شاخه از جوایز اسکار کرد.

اصغر فرهادی قهرمان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین