کد خبر: 62796 A

اکران خصوصی فیلم آتابای به کارگردانی نیکی کریمی، با حضور عوامل این فیلم و جمعی از هنرمندان در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

ایران آرت: هلیا نصیری در همشهری نوشت:  این مراسم در شرایطی که تهران به لحاظ کرونایی در وضعیت نارنجی به سر می برد برگزار شد؛ در روزهایی که واکسیناسیون خیال ها را تا حدودی راحت کرده است.

در اکران خصوصی بازیگران فیلم به‌جز بازیگر شخصیت اصلی؛ هادی حجازی‌فر حضور داشتند.  حجازی‌فر این روزها مشغول ساخت و بازی در سریال «عاشورا» است. فیلمی درباره زندگی شهید باکری که حجازی‌فر نقش وی را بازی می‌کند.

آتابای فیلمی عاشقانه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی و نویسندگی هادی حجازی‌فر است. این فیلم در جشنواره فیلم فجر توانست نظر منتقدان سینمایی را جلب کند تا جایی که فیلم برگزیده منتقدان ماهنامه فیلم هم شد.

این فیلم تولید سال1398 است که به‌خاطر کرونا نتوانست در 2سال گذشته اکران داشته باشد. آتابای که در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ 5رشته و فیلم برگزیده منتقدان ماهنامه فیلم شده، به‌تازگی در نخستین حضور بین‌المللی خود در رقابت آسیا پاسیفیک شرکت داشت.  

این فیلم توسط مؤسسه پخش بهمن‌ سبز، از سوم آذر اکران خواهد شد. گروه بازیگران فیلم را هادی حجازی‌فر، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، دانیال نوروش، یوسفعلی دریادل، مه‌لقا می‌نوش، معصومه ربانی‌نیا و میرمجید حسینی تشکیل می‌دهند.

خانم کریمی ، کارگردان آتابای در گفت‌وگویی که زمان جشنواره با همشهری داشت درباره ساخت این فیلم و همکاری مشترکش با حجازی‌فر گفت: «می‌خواستم فیلمی سخت را کارگردانی کنم، از همان ابتدا می‌خواستم اثری را که دوست دارم بسازم و خوشبختانه «آتابای» همان تجربه بسیار سخت و دلنشین برای من بود.»

 در مراسم افتتاحیه نیز هنرمندانی چون همایون شجریان، مهران مدیری، لاله مرزبان، الهه حصاری، نازنین بیاتی، سارا بهرامی و... نیز حاضر بودند.

در جشنواره چهلم هم قرار است نیکی کریمی در مقام بازیگر در یکی از فیلم‌ها حضور داشته باشد.  کریمی با بازی در فیلم منیر قیدی (دسته دختران) در جشنواره حضور دارد. فیلمی درباره اشغال خرمشهر و حضور زنان درجنگ است.«دسته دختران» بعد از «ویلایی‌ها» دومین فیلم قیدی است که هر دو به جنگ پرداخته‌اند.

 

مهران مدیری نیکی کریمی همایون شجریان فیلم آتابای
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین