کد خبر: 63029 A

فیلم «قهرمان» برنده جایزه «هیأت ملی نقد» در رشته بهترین فیلم زبان خارجی شد.

ایران آرت: آرش نهاوندی در همشهری نوشت: فیلم «قهرمان» برنده جایزه «هیأت ملی نقد» در رشته بهترین فیلم زبان خارجی شد. همچنین درحالی‌که در ایران بحث‌های پیرامون اقتباسی و غیراقتباسی‌بودن فیلمنامه ‌قهرمان‌ همچنان در جریان است، اصغر فرهادی، برنده جایزه هیأت ملی نقد، در رشته بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (اوریجینال) شد.

جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی (غیراوریجینال) هم به جوئل کوئن به‌دلیل نگارش فیلمنامه «تراژدی مکبث» رسید.

هیأت ملی نقد، همچنین فیلم «پیتزا لیکوریچه» به گارکردانی پل توماس آندرسون را به‌عنوان بهترین فیلم سال، ویل اسمیت را به‌خاطر ایفای نقش در فیلم «شاه ریچارد» به‌عنوان بهترین بازیگر مرد و «ریچل زگلر» را برای نقش‌آفرینی در فیلم «داستان وست ساید» به‌عنوان بهترین بازیگر زن سال برگزید.

سایر برندگان
در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: سیاران هیندز به‌دلیل نقش‌آفرینی در فیلم «بلفاست»، در رشته بهترین بازیگر مکمل نقش زن: اونژانو الیس به‌دلیل نقش‌آفرینی در فیلم «شاه رپچارد»، در رشته کشف مهم بازیگری، آلانا هایم و کوپر هافمن به‌دلیل نقش‌آفرینی در فیلم «پیتزا لیکوریچه» برنده جایزه شدند. جایزه هیأت ملی نقد، در رشته بهترین فیلم کارگردان اولی نیز به مایکل سارنوسکی اختصاص یافت. «انکانتو» در رشته بهترین فیلم کارتونی، «تابستان روح (یا زمانی که نمی‌توان یک انقلاب را از تلویزیون پخش کرد)» در رشته بهترین فیلم مستند، برونو دلبونل نیز در رشته شاخص‌ترین فیلمبرداری برای فیلم «تراژدی مکبث» برنده بهترین جوایز هیأت ملی نقد شدند.

شیوه انتخاب فیلم‌ها در 2021
 هیأت ملی نقد از سال1909 مراسم اهدای جوایز به بهترین سینمایی‌های سال را برگزار می‌کند. در سال‌جاری نیز گروهی منتخب از علاقه‌مندان به سینما، فیلمسازان، حرفه‌ای‌های عرصه سینما، استادان دانشگاه و دانشجویان پس از دیدن 221فیلم و بحث و بررسی‌های عمیق با کارگردانان، بازیگران، تهیه‌کنندگان و فیلمنامه‌نویسان مبادرت به انتخاب نامزدهای نهایی دریافت جایزه هیأت ملی نقد کرده بودند.

قرار است مراسم فرش قرمز و گالای جوایز هیأت ملی نقد با حضور برندگان این جوایز به میزبانی ویلی گیست، در 11ژانویه‌سال2022 (21دی1400) برگزار شود.

 

اصغر فرهادی جوئل کوئن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین