کد خبر: 32157 A

نامزدهای اولیه جایزه اِستلا، که مختص نویسندگان زن استرالیایی و بر اساس جایزه معتبر نویسندگان زن بریتانیایی-بِیلیز- طراحی شده است، اعلام شد.

ایران آرت: ده رمان و دو اثر غیرداستانی به عنوان نامزدهای اولیه جایزه معتبر نویسندگان زن استرالیایی اعلام شدند. فهرستی که شامل نویسندگان کتاب‌اولی چون بری لی و داستان‌نویسان موفقی چون گیل جونز است.

به گزارش ایبنا، جایزه اِستلا که در سال 2019 هفتمین دوره خود را جشن می‌گیرد در تلاش برای تشویق زنان داستان‌نویس استرالیایی ایجاد شد و جایزه 50 هزار دلاری به برگزیده اهدا می‌کند. فقط آثار داستانی و غیرداستانی که در سال 2018 در استرالیا منتشر شدند اجازه شرکت در این رقابت را دارند. علاوه بر اهدای جایزه 50 هزار دلاری به برنده، نامزدهای حاضر در فهرست اولیه نیز هزار دلار به عنوان هدیه دریافت می‌کنند.

فهرست نامزدهای اولیه جایزه اِستلا سال 2019 به شرح زیر است:

"خدایان کوچک" نوشته جنی آکلند

"مردی خارج از زمان" نوشته استفنی بیشاپ

"بطری آبی" نوشته بلیندا کستل

"پل" نوشته اِنزا گندولفو

"آشوبگر: ذهنی در آتش" نوشته کلوئی هوپر

"مرگ نوآ گِلَس" نوشته گیل جونز

"کوهستان صورتی در جزیره لوکست" نوشته جیمی مارینا لائو

"خرابکاران" نوشته ویکی لاوو-هاروی-اثر غیرداستانی

"جمجمه پوست‌تخم‌مرغی" نوشته بری لی

"لبِ زیادی" نوشته ملیسا لوکاشنکو

"بدیهی" نوشته ماریا تومارکین- غیرداستانی

"دنیا کامل بود" نوشته فیونا رایت

لوئیس سوئین، رئیس هیئت داوران این دوره معتقد است آثار انتخاب‌شده، مسائل مهم حاضر در جهان را به عنوان موضوع انتخاب کرده‌اند و بعضی دیگر در تلاش بوده‌اند تغییری در سبک داستانی به وجود آورند. علاوه بر این داورانِ جایزه اِستلا در پی انتخاب آثاری از ناشران مختلف و همچنین حضور نویسندگان رنگین‌پوست در جایزه امسال بودند.

دنیل برونینگ، مجری رادیو ملی، میشل کرستر، برنده جایزه میلز فرانکلین، آمیلیا لاش، برنامه‌ریز فستیوال نویسندگان جوان سیدنی، کیت مک‌کلایمنت، روزنامه‌نگار و محقق، و لوئیس سوئین، مدیر انتشارات اسلیپرز و بنیان‌گذار جایزه اِستلا هیئت داوران جایزه استلاِ سال 2019 را تشکیل می‌دهند.

فهرست نهایی جایزه اِستلا در تاریخ هشتم مارس و برنده در تاریخ نهم آوریل در ملبورن اعلام می‌شود.

جایزه ادبی جایزه استلا گیل جونز جنی آکلند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین