کد خبر: 35012 A

فهرست نهایی نامزدهای جایزه زنان در انگلیس ساعاتی پیش اعلام شد و 6 کتاب برای به دست آوردن جایزه 30 هزار پوندی با هم رقابت می‌کنند.

ایران آرت: 6 نویسنده به فهرست نهایی جایزه داستان زنان راه یافتند. آنا بِرنز، نویسنده "مرد شیرفروش" و برنده بوکر سال گذشته در کنار پت بارکر 75 ساله، و همچنین برنده پیشین جایزه زنان، مادلین میلر از نویسندگان شناخته‌شده حاضر در فهرست نهایی هستند.

پت بارکر با داستان جدیدش تحت عنوان "سکوت دختران" در این فهرست قرار دارد. بارکر پیش از این در اولین دوره از جایزه زنان در سال 1995 با کتاب "دیوار روح" در فهرست نهایی قرار گرفت. مادلین میلر هم که در سال 2013 به عنوان برنده انتخاب شد امسال با کتابی جدید تحت عنوان "کِرکه" در فهرست نهایی امسال قرار گرفته است.

سالی رونی، نویسنده 27 ساله هم که با داستان محبوب "آدم‌های عادی" در فهرست اولیه قرار داشت موفق نشد به فهرست نهایی راه یابد. "آدم‌های عادی" پیش از این برنده جایزه کاستا در بخش رمان شد و در فهرست نهایی جایزه سال کاستا هم قرار گرفت.

فهرست نامزدهای نهایی جایزه داستان زنان به شرح زیر است:

"سکوت دختران" نوشته پت بارکر

"خواهرم: قاتل زنجیره‌ای" نوشته اویینکان بریثویت

"مرد شیرفروش" نوشته آنا برنز

"آدم‌های معمولی" نوشته دیانا ایوانز

"ازدواج آمریکایی" نوشته تایاری جونز

"کِرکِه" نوشته مادلین میلر ( کِرکِه الهه جادو در اساطیر یونان است.)

به گزارش ایبنا، هیئت داوران جایزه زنان در سال 2019 از پنج نفر تشکیل شده است. پروفسور کیت ویلیامز، نویسنده، مورخ، و استاد دانشگاه، عارفه اکبر، خبرنگار و منقد، دالی آلدرتون، روزنامه‌نگار و نویسنده، لیلا حسین، مدیر و سارا وود، کارآفرست دیجیتال و روانشناس اعضای هیئت داوران جایزه داستان زنان در سال 2019 هستند.

جایزه ادبیات داستانی زنان، که پیش از این با عنوان جایزه "اورنج" یا "بیلیز" شناخته می‌شد، مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا برای نویسندگان زن است که به صورت سالیانه برگزار می‌شود و اولین بار در سال 1996 و برای بزرگداشت اصالت و برتری آثار زنان در سراسر دنیا تشکیل شده است. برای شرکت در این جایزه کتاب باید به زبان انگلیسی نوشته و بین ماه‌های آوریل 2018 تا مارس 2019 در بریتانیا منتشر شده باشد. پیش از این نویسندگانی چون لیونل شیور، چیماماندا آدیچی، و نائومی آلدرمن برنده این جایزه شده‌اند. سال گذشته "آتش خانگی" نوشته کامیلا شمسی، نویسنده پاکستانی-انگلیسی به عنوان برگزیده جایزه زنان انتخاب شد.

برنده 30 هزار پوندی جایزه داستان زنان در تاریخ پنجم ژوئن اعلام می‌شوند.

 

نویسنده زن دیانا ایوانز آنا برنز پت پارکر سلی رونی تایاری جونز مادلین میلر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین