کد خبر: 35045 A

فرزند مهدی اخوان ثالث اعلام کرد جلد سوم مقالات این شاعر نام‌آشنای ایرانی در راه است.

ایران آرت: جلد سوم مقالات مهدی اخوان ثالث برای اولین‌بار منتشر می‌شود.

زردشت اخوان ثالث، درباره چاپ آثار پدرش که هنوز منتشر نشده است، اظهار کرد: "جلد سوم مقالات اخوان برای اولین‌بار حدود دو یا سه ماه بعد از نمایشگاه منتشر می‌شود که همزمان با آن، تجدید چاپ جلدهای یک و دو مقالات نیز منتشر خواهد شد. پس از این،‌ مجموعه‌ای از هر سه جلد مقالات در یک جلد با عنوان "مقالات مهدی اخوان ثالث" به دست خوانندگان می‌رسد".

او افزود: "کتاب دیگر اخوان هم به نام "ذیلی بر امثال‌وحکم دهخدا" شامل مثل‌هایی است که اخوان جمع‌آوری کرده و بر چهار جلد کتاب "امثال‌وحکم دهخدا" حاشیه زده که در قالب یک کتاب حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ صفحه‌ای احتمالا تا اواخر امسال منتشر می‌شود".

مهدی اخوان ثالث (۱۰ اسفند ۱۳۰۷ مشهد - ۴ شهریور ۱۳۶۹ تهران)، شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی بود. نام و تخلص وی در اشعارش م. امید بود.

اشعار او زمینهٔ اجتماعی دارند و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر کشیده‌است؛ همچنین دارای لحن حماسی آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی و نیز در بردارندهٔ ترکیبات نو و تازه است.

اخوان ثالث در شعر کلاسیک فارسی توانا بود و در ادامه به شعر نو گرایید. از وی اشعاری در هر دو سبک به جای مانده‌است. همچنین او آشنا به نوازندگی تار و مقام‌های موسیقایی بود.

 

مهدی اخوان ثالث اخوان ثالث شاعر ایرانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین