کد خبر: 38813 A

سرانجام قرار است کتاب‌های جی.دی سلینجر به صورت دیجیتال در دسترس قرار بگیرند.

ایران آرت: "لیتل براون" ناشر قدیمی آثار سلینجر اعلام کرد ۴ کتاب این نویسنده فقید به صورت دیجیتال در دسترس قرار می‌گیرند.

"ناتور دشت" از جمله آثار وی است که دیجیتالی می‌شود و به صورت کتاب الکترونیک قابل استفاده خواهد بود.

این نخستین باری خواهد بود که اثری از سلینجر به صورتی غیر از چاپی در دسترس مخاطبانش قرار می‌گیرد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پسر این نویسنده یعنی مت سلینجر تایید کرد نسخه دیجیتال کتاب‌های پدرش به دلیل اینکه بسیاری از کتاب‌خوان‌ها از کتاب‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند و در ضمن برای افراد با ناتوانی جسمی نیز استفاده از این کتاب‌ها راحت‌تر است، تهیه می‌شود.

وی افزود: شاید تنها چند مورد وجود داشته باشد که پدرم بیشتر از تجربه کتابخوانی چاپی در عمرش دوست می‌داشت، اما او عاشق طرفدارانش هم بود و این فقط شامل حال "کتابخوانان ایده‌ال شخصی" که خودش درباره‌شان نوشته بود نمی‌شود، بلکه همه را دربرمی‌گیرد.

علاه بر "ناتور دشت" قرار است "۹ داستان"، "فرانی و زویی" و " تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و سیمور: پیشگفتار" هم به صورت الکترونیک منتشر شود.

در مرکز داستان‌های سلینجر خانواده گلَس جای دارند و او در کتاب‌های مختلفش آنها را معرفی کرده است. خانواده‌ای با هفت بچه که بزرگ‌ترین برادر، مرشد دیگران است و او شخصیتی است به نام سیمور. سیمور ابتدا با اشاره کوچکی در یکی از داستان‌های کوتاه با نام "یک روز خوش برای موزماهی" در کتاب "۹ داستان" حضور می‌یابد و همان‌جا پس از گفت‌وگو با دختری کوچک به اتاق خود می‌رود و خودکشی می‌کند.

در "فرانی و زویی" نیز اشاره‌هایی به این شخصیت می‌شود. در کتاب "تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران و سیمور: پیشگفتار"، بادی پسر دوم خانواده، شروع به معرفی سیمور می‌کند.

سلینجر ۲۷ ژانویه ۲۰۱۰ در محل زندگی‌اش در شهر کوچک کورنیش در نیوهمپشایر درگذشت.   

 

ناتور دشت نویسنده مشهور لیتل براون جی دی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین