کد خبر: 39563 A

ورود کتاب‌های "هری پاتر" به کلیسای سنت ادوارد در نشویل، تنسی و مدارس وابسته به آن ممنوع اعلام شده است.

ایران آرت: بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان آماده می شوند که پس از تعطیلات تابستانی بار دیگر وارد حوزه درس و مدرسه شوند اما به نظر می رسد شرایط برای دانش آموزانی که در مدرسه ای کاتولیک در تنسی تحصیل می کنند، امسال متفاوت است.

به گزارش انتخاب، ورود کتاب های هری پاتر به کلیسای سنت ادوارد در نشویل ، تنسی و مدارس وابسته به آن ممنوع  اعلام شده و این یک هشدار رسمی است.

بر اساس اطلاعیه مدرسه دلیل این امر این است که مکتب کاتولیک رومی رمان های هری پاتر را  ممنوع کرده است ، زیرا آنها "خطر ایجاد روحیه شرارت" را دارند. کتاب های هری پاتر و سپس فیلم های اقتباسی از این کتاب، بخش بزرگی از دوران کودکی ما را به خود اختصاص داده اند. اما به نظر می رسد این موضوع برای روحانی دان رهیل ، کشیش کلیسای کاتولیک بسیار شوم است.

ممنوعیت ورود کتاب های هری پاتر به مدرسه ای کاتولیک در آمریکا / نفرین، طلسم های و جادوهای هاگوارتز واقعی اند؟

او در یک پیام در جواب رسانه ها نوشت: "این کتابها جادو را به عنوان خوب و بد ارائه می دهند که صحیح نیست و در حقیقت یک فریب هوشمندانه است. لعنت ها و طلسم های به کار رفته در کتاب ها لعن و جادوگری واقعی است ؛ که هنگامی که توسط یک انسان خوانده می شود خطر ایجاد ارواح شیطانی را به حضور کسی که متن را می خواند ، می بخشد. "

جالب است که مدیر مدرسه چندان موافق این صحبت ها نیست اما کشیش حرف آخر را می زند. مدیر مدرسه در این خصوص گفت: "هر یک از کشیش ها دارای اقتدار متعارف برای تصمیم گیری در مورد مدرسه خود هستند. او کاملاً مدرسه را در اختیار خود دارد."

 

هری پاتر جی کی رولینگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین