کد خبر: 39745 A

چاپ دوم مجموعه شعر دوزبانه فارسی – اوکراینی "لندن – 1939" در نمایشگاه کتاب مسکو برای نخستین‌بار عرضه شد.

ایران آرتسی‌ودومین دوره نمایشگاه کتاب مسکو، ظهر روز چهارشنبه 13 شهریورماه جاری آغاز شد و تا یکشنبه ۱۷ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

در این دوره از نمایشگاه کتاب مسکو که کشور «بلارروس» مهمان ویژه آن است و «شارجه» نیز در مقام پایتخت جهانی کتاب ۲۰۱۹ به‌عنوان شهر مهمان در آن حضور دارد، علاوه بر حضور ناشران روسی، ۳۳ کشور دیگر نیز شرکت دارند.

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب مسکو، با برپایی غرفه‌ای ۲۴ متر مربعی، نشر ایران را در این رویداد بین‌المللی صنعت نشر نمایندگی می‌کند.

علیرضا بهرامی

ازجمله کتاب‌های حاضر در دور سی‌ودوم نمایشگاه کتاب مسکو، کتاب «لندن – 1939»، دفتر شعرهای آزاد «علیرضا بهرامی» با ترجمه «کاترین کریکونیوک» است. این کتاب که سال 2018 چاپ نخست آن در جریان روزهای گفت‌وگوی فرهنگی ایران و اوکراین، در شهر کتاب فرشته تهران و با حضور چهره‌ها و شخصیت‌هایی از ایران و اوکراین رونمایی شده بود، در این دو کشور توزیع شده است.

علیرضا بهرامی

انتشارات آرادمان به‌عنوان ناشر ایرانی کتاب یادشده، از کاترین کریکونیوک، مترجم اوکراینی - فارسی که در ولز اقامت دارد، پیش‌تر رمان کلاسیک «خانواده کایداش» را نیز با ترجمه‌ فارسی منتشر کرده است.

 
علیرضا بهرامی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین