کد خبر: 41078 A

مارگارت آتوود با رمان "وصیت‌ها" و برنادین اواریستو با داستان "دختر، زن و دیگران" جایزه بوکر ۲۰۱۹ را از آن خود کردند.

ایران آرت: هیات داوران این دوره از جایزه ادبی "بوکر" در یک اقدام کم‌سابقه و پس از ۳۰ سال دو نویسنده را به عنوان برنده این جایزه ادبی انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،‌ "مارگارت آتوود" و "برناردین اِواریستو" امسال به عنوان برندگان جایزه بوکر ۲۰۱۹ معرفی شدند.

"پیتر فلورنس" رئیس هیات داوران این دوره از جایزه ادبی  بیان کرد، هیات داروان پس از پنج ساعت مشورت نتوانستند تنها یک نویسنده را از بین شش نامزد نهایی امسال انتخاب کنند و "مارگارت اتوود" برای نگارش رمان "وصیت‌ها" و "برناردین اِواریستو" برای خلق رمان "دختر،‌ زن،‌ دیگر" را به عنوان برندگان نهایی جایزه بوکر ۲۰۱۹ انتخاب کردند. 

رمان "وصیت‌ها" که درحقیقت دنباله‌ای بر رمان مشهور "داستان ندیمه" است درحالی به فهرست نامزد های نهایی این جایزه راه‌ یافت که هنوز منتشر نشده بود.

 به این ترتیب "برناردین اِواریستو" اولین نویسنده زن سیاه‌پوست و اولین نویسنده سیاه‌پوست بریتانیایی است که توانسته از سال ۱۹۶۹ تاکنون جایزه بوکر را به خود اختصاص دهد.

‌"اتوود" نویسنده کانادایی که پیش‌تر جایزه بوکر  را برای رمان "آدمکش کور" دریافت کرده بود با اختصاص دادن این جایزه برای بار دوم و در سن  ۷۹سالگی، به مسن‌ترین نویسنده‌ای تبدیل شد که تاکنون این جایزه را کسب کرده است. به این ترتیب "‌اتوود"‌ را می‌توان به عنوان چهارمین نویسنده‌ای محسوب کرد که دوبار موفق به کسب این جایزه شده است

جایزه بوکر مارگارت آتوود برناردین اواریستو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین