کد خبر: 41418 A

خاطره "جین آستین" درباره مراجعه به دندانپزشک در حراجی فروخته می‌شود.

ایران آرت، جین آستین نویسنده سرشناس انگلیسی تبار که بسیاری از خوانندگان رمان او را با کتاب مشهور مشهور غرور و تعصب می شناسند، سالهاست از دنیا رفته است. اما اکنون یک دستنوشته از وی که درباره مراجعه به دندانپزشک است برای حراج گذاشته شده است.

شاید باور کردنی نباشد که احتمالا این نامه با قیمت حدودی 100 هزار دلار به فروش خواهد رسید.

به گزارش انتخاب، به نظر می رسد جین آستین به شدت از مراجعه به دندانپزشک وحشت داشته است. حتی وقتی قرار نبوده جین آستین دندانهای خود را درمان کند و به خاطر همراهی با دیگران راهی دندانپزشکی می شده نیز دچار اضطراب شدیدی می شده است. اکنون یک دستنوشته  که جین آستین پس از همراهی سه خواهرزاده خود به دندانپزشکی  نوشته است به شدت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این دندانپزشک که اسپنس نام داشته  در سال 1813 ، چنان مورد خشم استین قرار گرفت که وی درباره این دندانپزشکی یک خاطره پر از خشم نوشت. این نامه که خطاب به خواهر جین؛ کاساندرا نوشته شده است، می تواند با قیمت بین 80 تا 120 هزار دلار در حراجی اواخر این هفته به فروش برسد.

این نامه حاوی چیزهای خصوصی نیست، اما حاوی دلسوزی و صمیمیت آستین ( که مشهور است خودش مجرد و بدون فرزند باقی ماند) نسبت به خواهر زاده هایش است. در نامه اشاره شده که مطب دندانپزشک بسیار شلوغ بوده و البته او و سه خواهرزاده وی مطمئن نبودند که آیا باید دندانهایشان درمان می شده یا خیر، در بخشی از این نامه نیز جین صراحتا برای خواهرزاده سوم (و مورد علاقه خود فانی) ابراز علاقه می کند.

اگر فکر می کنید مراجعه به دندانپزشکی چندان مهم نیست سخت در اشتباهید، در قرن نوزدهم، کشیدن دندان ، پر کردن و کشیدن دندانها در اوایل قرن 19 یک کابوس تمام عیار بود. آن روزها شرایط دندانپزشکی مثل امروز ساده و بدون درد نبود و در نتیجه بسیاری از افراد از مراجعه به دندانپزشک فرار می کردند.

علاوه بر گزارش ترسناک دندانپزشکی ، آستین همچنین در مورد بهبود سلامتی مادرش ، دیدار با یک دوست خانوادگی و یک خرید کوتاه در فروشگاه می نویسد.

 

جین آستین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین