کد خبر: 41723 A

هیات داوران جایزه ادبی رنودو به هدایت کریستین جیودیچلی فینالیست‌های بخش‌های مختلف این جوایز را معرفی کردند.

ایران آرت، یک روز پس از آن که جایزه گنکور فینالیست‌هایش را شناخت، جایزه رنودو نیز نامزدهای نهایی رقابت امسال خود را معرفی کرد.  در بخش داستانی فرانسوی ‌زبان، پنج رمان به عنوان فینالیست انتخاب شدند که نخستین آن‌ها "خانه"‌ نوشته اما بکر بود که توسط خانه نشر فلاماریون منتشر شده است.

بعد از آن کتاب "سهم پسران" نوشته ژان-لوک کوتالم که توسط  استاک منتشر شده به بخش نهایی راه یافت. اثر "رقص دیوانه" نوشته ویکتوریا ماس منتشرشده توسط آلبین میشل اثر سوم راه یافته بود.

به گزارش مهر، در نهایت "جنگل‌های قرمز" ژان-نوئل اورنگو منتشرشده توسط گرست و "چرا وقتی راه می‌روی می‌رقصی؟" نوشته عبدالرحمان ای وابری اثر انتشارات جی‌سی لاته لیست پنج اثر راه یافته به بخش پایانی را تکمیل کردند.

در بخش غیرداستانی، سه اثر برای رسیدن به مرحله نهایی انتخاب شدند. آن‌ها "لا برویه: پرتره خودمان" نوشته ژان-میشل دلاکومپته از انتشارات رابرت لافونت، "سینمای خیلی گران فرانسه" نوشته اریک نویهوف از انتشارات آلبین میشل و "در غیاب" نوشته مارتین رابودی از انتشارات گالیمار بودند.

هیات داوران روز دوشنبه چهارم نوامبر جوایز نهایی خود را به برندگان اهدا می‌کند. 

جایره ادبی گنکور روز دوشنبه از "عطش" املی نوتومب، "‌سهم پسران" ژان لوک کوتالم، "‌همه‌ انسان‌ها به یک روش زندگی نمی‌کنند"‌ ژان پل دوبوا و "جهان بیرونی"‌ نوشته اولیویه رولین به عنوان آثاری که به بخش نهایی این رقابت راه‌یافته‌اند، نام برد.

به این ترتیب یک اثر مشترک در میان منتخبان این دو جایزه مهم ادبی فرانسه جای گرفته است.

 

جایزه رنودو سهم پسران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین