کد خبر: 41728 A

همزمان با سالروز درگذشت "قصر امین پور" صدا و سیما شعری جعلی را به او نسبت داد.

ایران آرت، به این بازیِ نشر جعلیات پایان بدهیم؛ بیاییم برای همیشه وقتی می‌خواهیم شعر یا متنی را به نام شاعر یا نویسنده‌ای منتشر کنیم، اول از اصالت آن مطمئن شویم.

یکی از آسیب‌هایی که فضای مجازی به ادبیات زده، نشر جعلیاتی است که هر روز به این و آن شاعر و نویسنده نسبت داده می‌شود.

اوضاع وقتی وخیم و بحرانی می‌شود که ببینیم در یک برنامه تلویزیونی پرمخاطب، آن هم در سالروز درگذشت قیصر امین‌پور، شعری جعلی به او نسبت داده می‌شود! باید گفت بعد از تعدادی از بازیگرانِ شعر نشناس، چشم مان به جمالِ برنامه‌سازانِ شعر نشناس، روشن!

خراسان نوشت، گاهی گمان نمی‌کنی ولی خیلی بد می‌شود! در سالروز درگذشت قیصر امین‌پور، اول صبح تلویزیون را روشن می‌کنی؛ می‌زنی شبکه 3 که در حال پخشِ برنامه "سلام صبح به خیر" است و می‌بینی در بخشی که به مناسبت درگذشت این شاعر بزرگ معاصر تهیه شده است، یک شعر جعلی که اتفاقاً از جعلیاتِ مشهور هم هست، به نام او خوانده می‌شود؛ شعری که گوینده‌ای بااحساس آن را دکلمه می‌کند و لابه لایِ این همه احساس، کارشناسی هم درباره شعر و نگاهِ قیصر امین‌پور داد سخن می‌دهد!

باید از سازندگان این برنامه پرسید در میان اشعار ناب و دلنشین قیصر در مجموعه‌های شعری مانند "گل‌ها همه آفتاب گردانند"، "تنفس صبح"، "دستور زبان عشق" و... نتوانستید یک شعر انتخاب کنید که به شعری جعلی رو آوردید؟ آن هم شعری که تبلیغات و شفاف‌سازیِ زیادی درباره جعلی بودنش صورت گرفته است.

 

قصر امین پور
نظرات خوانندگان
 • ناشناس
  پاسخ

  خاک برسر این رسانه بی فرهنگ ، علی فروغی گاندو سازاست نه قیصرامین پور شناس !

 • Arian
  پاسخ

  سلام. خوب اقلا متن شعر جعلی یا بریده برنامه مربوطه را هم به عنوان شاهد پیوست مطلبتون می‌کردید...

 • آرمان
  پاسخ

  توی سریال درپیتی ستایش هم این شعر بی وزن و قافیه و معنی خونده شد!! خاک بر دهان این بی سوادان

 • ناشناس
  پاسخ

  حالاشماکه قیصرامین پورشناسی،بگوببینم استاد،یه خائن به وطن راچطورمعرفی میکنه«عاشقتم گاندو»

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین