کد خبر: 41922 A

در این نمایشگاه تابلوهای مینیاتور‌ آثار حسین بهزاد و تصویرگری‌های ادموند دولاک تصویرگر فرانسوی در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

ایران آرت: کتابخانه عمومی مطالعات و میراث واقع در شهر تولوز فرانسه آثاری مربوط به رباعیات خیام، شاعر و فیلسوف ایرانی را در معرض نمایش گذاشته است.

به نقل از تارنمای کولتور31- این نمایشگاه که عنوان "زیبایی در چشم‌" را بر خود دارد با نظارت منیژه نوری، رئیس انجمن آریانا، نگاه‌های پارسی و اودری بونیو، سرپرست میراث مکتوب در کتابخانه عمومی مطالعات و میراث واقع در شهر تولوز فرانسه در حال برگزاری است.

به گزارش ایبنا، در این نمایشگاه علاوه بر نمایش نسخه‌هایی از رباعیات خیام به زبان فارسی و فرانسوی، تابلوهای مینیاتور‌ آثار حسین بهزاد، نقاش ایرانی(1943) و تصویرگری‌های ادموند دولاک، تصویرگر فرانسوی(1901) که با الهام از رباعیات خیام خلق شده در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 این نمایشگاه که از اوایل ماه اکتبر آغاز به کار کرده، تاکنون با استقبال بسیار خوبی از سوی فرانسوی‌ها روبه‌رو شده و تا 16 ماه جاری پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر جهان خواهد بود.

1
اثر حسین بهزاد

 خیام فیلسوف شاعر، ریاضی‌دان و ستاره‌شناش ایرانی است که در قرن پنجم و ششم هجری می‌زیست. رباعیات خیام به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده که اولین ترجمه از آن فیتزجرالد به زبان انگلیسی است که خیام را به غربیان شناساند و مایه شهرت بیشتر وی در مغرب‌زمین شد.

2
اثر ادموند دولاک

خیام خیام نیشابوری حسین بهزاد ادموند دولاک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین