کد خبر: 42587 A

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در میان فرانسویان مطالعه در کنار گردش با دوستان و تفریحات فرهنگی از فعالیت‌های پرطرفدار است.

ایران آرت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته توسط مرکز ملی کتاب بر خلاف برخی مطالب منتشر شده در نشریات، نه تنها میل فرانسویان به مطالعه کم نشده، بلکه ارزیابی‌ها حاکی از افزایش سرانه مطالعه در این کشور است. هفته نامه اکسپرس با انتشار مقاله‌ای به بررسی صورت گرفته توسط "مرکز ملی کتاب" اشاره کرده و می‌نویسد: بر اساس نتایج این بررسی ۸۴ درصد افرادی که مورد سوال واقع شده‌اند می‌گویند که به مطالعه علاقه دارند و هم اکنون نیز مشغول مطالعه یک کتاب هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: اگر چه بین زنان و مردان یا گروه‌های سنی تفاوت‌هایی در این موضوع دیده می‌شود اما اساسا فرانسه کشور مطالعه است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنان بیشتر از مردان و افراد میانسال به بالا بیش تر از جوانان کتاب می‌خوانند.

به گزارش مهر، در بخش دیگری از این مقاله به موضوع کتب کاغذی و کتب الکترونیکی اشاره شده و آمده است که میزان مقاومت کتب چاپی در برابر کتب الکترونیکی در سال میلادی گذشته بیش از ارزیابی‌ها بوده است. از طرفی ۶۳ درصد فرانسویان می‌گویند که دوست دارند بیش از میزان کنونی به مطالعه بپردازند. همچنین آنها در خصوص علت علاقه به مطالعه به دلایلی مانند لذت مطالعه، رها شدن از زندگی روزمره، شناخت دنیاهای دیگر، تعمیق اطلاعات و دانش فردی و... اشاره می‌کنند.

در کل مطالعه در کنار بیرون رفتن با دوستان و گردش‌های فرهنگی سه حوزه فعالیت‌های مورد علاقه فرانسویان است.

 

کتاب ادبیات کتابخوانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین