کد خبر: 43041 A

مدیر انتشارات "پروان" از خسارت 500 میلیون تومانی این مجموعه بر اثر آب گرفتگی خبر داد.

ایران آرت، حمیدرضا مجدآبادی، مدیر انتشارات "پروان"، درباره آسیب‌دیدگی کتاب‌های این انتشارات در ترکیدگی لوله آب روز پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته(هفتم و هشتم آذرماه) گفت: 4000 جلد کتاب نفیس معادل 500 میلیون تومان در ترکیدگی لوله آب مشاء ساختمان خمیر شده و از بین ‌رفته است.

وی افزود: لوله آب از سقف ساختمان انتشارات پروان می‌گذشت و با ترکیدگی این لوله، سقف انتشارات ریزش پیدا کرده و آب وارد کتاب‌فروشی شد و این آسییب‌دیدگی جدی را به‌وجود آورد.

به گزارش ایبنا، مجدآبادی در ادامه بیان کرد: حدود 3300 جلد از این کتاب‌ها برای نمایشگاه کتاب شیراز گلچین و فاکتور شده ‌بود تا توسط کامیون‌های اختصاصی انتشارات پروان در نمایشگاه کتاب شیراز برای مردم به عرضه دربیاید که بر اثر این اتفاق، تمامی آن‌ها خمیر شد.

مدیر انتشارات "پروان" با بیان اینکه نمایشگاه کتاب شیراز قرار بود اوایل آذرماه برگزار شود، اظهار کرد: این نمایشگاه به‌دلیل نامناسب‌بودن آب و هوا کنسل شد اما کتاب‌ها در قفسه‌های خود جای‌گذاری نشده ‌بود؛ چراکه منتظر بودیم تا زمان مجدد برگزاری نمایشگاه شیراز اعلام شود و آن‌ها را برای نمایشگاه ارسال کنیم؛ اما به شکل ناگهانی این اتفاق گریبان‌گیر انتشارات پروان شد.

وی با اشاره به نداشتن بیمه کتاب‌فروشی پروان برای جبران خسارات آسیب‌دیدگی عنوان کرد: کتاب‌فروشی بیمه نبود و البته بعید می‌دانم که اگر بیمه هم داشتیم، خسارات این اتفاق توسط بیمه داده‌می‌شد.

مجدآبادی همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر، هیچ تدبیر و چشم‌اندازی از آینده این اتفاق نداریم و در شرایط حال حاضر نیز کاری از دست ما برنمی‌آید.

مدیر کتاب‌فروشی "پروان" با بیان اینکه کمک گرفتن از دیگر ناشران باتوجه به وضعیت نامساعد بازار نشر انصاف نیست، گفت: ما از شهریور سال 1378 تا به‌حال، درحال فعالیت هستیم و 21 سال است که به حیات خود ادامه می‌دهیم. امیدوارم که مسئولان بتوانند ما را در این اتفاق دشوار یاری کنند، زیرا اگر توسط مسئولان و نهادهای مربوطه حمایت نشویم، انتشارات در سال‌های بعد ضعیف عمل خواهد کرد.

 

انتشارات پروان آب گرفتگی انهدام کتاب
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین