کد خبر: 46818 A

قرار بود حدود ۲۵ هزار ناشر، نویسنده و آژانس ادبی از سراسر جهان در این رویداد ادبی شرکت کنند.

ایران آرت: مسوولان برگزاری نمایشگاه کتاب لندن روز چهارشنبه اعلام کردند به علت تشدید پیدا کردن وضعیت شیوع ویروس "کرونا"، نمایشگاه کتاب لندن که قرار بود از دهم تا دوازدهم ماه "مارس" برگزار شود، لغو خواهد شد.

قرار بود حدود ۲۵ هزار ناشر، نویسنده و آژانس ادبی از سراسر جهان در این رویداد ادبی شرکت کنند.

اما پس از آنکه در هفته اخیر ناشران مختلفی از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند می‌توان پیش‌بینی کرد در صورت برگزاری این رویداد، نمایشگاه کتاب لندن به شهر ارواح تبدیل می‌شد.

به گزارش ایسنا، برخی از بزرگترین ناشران از جمله "پینگوئین رندوم هاوس" و "هارپر کالینز" پیش از اعلام خبر لغو نمایشگاه کتاب لندن، از حضور در این رویداد کناره‌گیری کرده بودند.

مسوولان برگزاری این نمایشگاه در بیانیه‌ای اعلام کردند :" ما از خط مشی تعیین شده از سوی دولت بریتانیا و توصیه‌های مقامات حوزه سلامت و سایر ارگان‌ها، با تاسف تصمیم برگزار نکردن این رویداد در سال جاری را اتخاذ کردیم."

انتشارات "پینگوئین رندوم هاوس" دلیل کناره‌گیری خود از نمایشگاه کتاب لندن را "تصمیمی در راستای حفظ سلامت و امنیت کارکنان، نویسندگان و شرکای خود" عنوان کرده است.

گردانندگان نمایشگاه کتاب لندن پیش از اعلام لغو شدن این رویداد ادبی از شرکت‌کنندگان و حاضران در نمایشگاه خواسته بودند از دست دادن خودداری کنند و فاصله یک متری خود را با یکدیگر حفظ کنند.

بسیاری از افراد حوزه نشر و کتاب از اینکه مسوولان برگزاری این نمایشگاه زودتر تصمیم لغو نمایشگاه را اتخاذ نکرده‌اند عصبانی هستند.

همچنین انتقاداتی هم به لغو نشدن کنفرانس "AWP" ـ که گردهمایی بیش از ۱۰ هزار نویسنده و ناشر در تگزاس است ـ به وجود آمده است. مسوولان برگزاری این کنفرانس روز سه ‌شنبه اعلام کردند این رویداد را بدون دست دادن و در آغوش گرفتن برگزار خواهند کرد.

 

نمایشگاه کتاب هارپر کالینز نمایشگاه کتاب لندن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین