کد خبر: 46843 A

هیلاری مانتل، نویسنده بریتانیایی روز چهارشنبه پس از سال‌ها انتظار از آخرین جلد سه‌گانه داستان "توماس کرامول"رونمایی کرد.

ایران آرت: رمان "آینه و نور" که "هیلاری مانتل" در مجموع هشت سال زمان صرف نوشتن آن کرده است، یکی از موردانتظارترین کتاب‌های سال‌های اخیر محسوب می‌شد.

رمان "تالار گرگ" که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و نخستین جلد از این سه‌گانه محسوب می‌شود، به داستان پیشرفت  ‌"کرامول" پرداخت؛ این کتاب در نهایت جایزه "بوکر" را برای "مانتل" به ارمغان آورد. ۱۱ سال بعد جلد دوم این سه‌گانه با عنوان "مجرمان را بیاورید" منتشر شد و بار دیگر جایزه ادبی "بوکر" را به "مانتل" اختصاص داد. "مجرمان را بیاورید" داستان توطئه و دسیسه‌هایی راویت می‌کند که در نهایت منجر به اعدام "آن بویلن"‌ شد.

تاکنون در مجموع بیش از ۵ میلیون نسخه از کتاب‌های "تالار گرگ" و "مجرمان را بیاورید" در سراسر جهان به فروش رفته است.

DQ61vms7W6aR

به گزارش ایسنا، داستان آخرین جلد این سه‌گانه درست پس از ماجراهای جلد پیشین، یعنی پس از گردن زدن همسر دوم "هنری هشتم" از سر گرفته می‌شود.

رمان "آینه و نور" به طور رسمی روز پنجشنبه منتشر شد، اما "مانتل" در جریان یک رویداد ویژه در یکی از فروشگاه‌های لندن نسخه‌های امضا شده این اثر را به علاقه‌مندان ارایه کرد. 

 "مانتل" ۶۷ ساله، عنوان نخستین زن برنده دو جایزه  "بوکر" را در جهان دارد و  تاکنون ۱۳ کتاب نوشته است. او مجموعه داستان کوتاهی را با محوریت شخصیت "مارگارت تاچر"، سیاستمدار معروف انگلیسی، به چاپ رساند و رویکردش نسبت به این چهره سیاسی حاشیه به پا کرد.

"هیلاری مانتل" پیش از شروع نویسندگی به تحصیل رشته حقوق و فعالیت‌های اجتماعی می‌پرداخت و نویسندگی را با الهام از جدا شدن پدر و مادرش و بیماری خود آغاز کرد.

 

جایزه بوکر رمان هیلاری منتل رمان نویس هیلاری مانتل آینه و نور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین