کد خبر: 47222 A

جوایز نمایشگاه کتاب لایپزیگ به لوتس زایلر تعلق گرفت که از نویسندگان سرشناس آلمان به شمار می‌رود.

ایران آرت: نمایشگاه کتاب لایپزیگ نام برندگان این دوره نمایشگاه را اعلام کرد. جایزه ویژه ادبیات داستانی تخیلی به آخرین رمان لوتس زایلر به نام "ستاره ۱۱۱" تعلق می‌گیرد. زایلر از نویسندگان سرشناس آلمان به شمار می‌رود.

پیش از این او با رمان "کروزو" توجه و تحسین زیادی را برانگیخت و جایزه بزرگ کتاب آلمان را که توسط نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعطا می‌شود، از آن خود ساخت.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از دویچه‌وله، هیئت داوران نمایشگاه کتاب لایپزیگ روز پنجشنبه (۱۲ مارس) درباره آخرین اثر لوتس زایلر گفته است که از هر برگ این کتاب نوری تابان می‌درخشد، همراه با طنزی گرم و انسانی.

زایلر در آخرین رمان خود داستان رمان قبلی‌اش "کروزو" را ادامه داده است، که به ماجراهای پرهرج و مرج دوران پس از وحدت آلمان می‌پردازد.

جایزه بهترین کتاب ادبیات غیرداستانی یا "موضوعی" به کتابی از بتینا هیتسر تعلق گرفت به عنوان: احساس سرطان؛ یک تاریخ راجع به احساسات در قرن بیستم.

بتینا هیتسر در این کتاب بدیع بیش از جوانب علمی و آسیب‌شناسی سرطان بر وجه عاطفی این بیماری تمرکز کرده و آن را با ارائه تصاویری متنوع کاویده است.

جایزه بهترین ترجمه نیز به پیکه بیرمان برای برگردان کتاب اورئو Oreo نوشته فرن راس.

جوایز این نمایشگاه معمولا در روز گشایش آن به نویسندگان اهدا می‌شود. امسال از مراسم گشایش و اعطای رسمی جوایز خبری نبود، زیرا نمایشگاه به علت گسترش ویروس کرونا لغو شده است. اما نمایشگاه اعلام کرده که قصد دارد اعطای جوایز را در آینده و طی مراسمی شایسته برگزار کند.

نمایشگاه کتاب لایپزیگ پس از نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مهمترین رویداد فرهنگی آلمان به شمار می‌رود.

جایزه نقدی نمایشگاه، به مبلغ ۶۰ هزار یورو از وزین‌ترین جوایز ادبی آلمان است.

جایزه ادبی لوتس زایلر نمایشگاه کتاب لایپزیگ لوتز زایلر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین