کد خبر: 47541 A

نویسنده هری پاتر با صرف نظر از قوانین کپی‌رایت به معلمان اجازه داد برای دانش‌آموزان خود، بخش‌هایی از این کتاب را بخوانند.

ایران آرت: جی کی رولینگ، نویسنده هری پاتر، به معلمان اجازه داد، برای دانش آموزان در فیلم ها و تماس های تصویری هری پاتر بخوانند. رولینگ در شرایطی اجازه این کتابخوانی را داده است که به طور معمول بر اساس قانون کپی رایت، هرگونه استفاده از یک اثر بدون اجازه رسمی از نویسنده یا ناشر ممنوع است.

او در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: خوشحالم که با این مجوز به معلمان کمک می کنم با ارسال فیلم های خود در حال خواندن کتاب هری پاتر برای به کودکان و شاگردان، آرامش داشته باشند. همه خوب باشید. این نویسنده سایتی را معرفی کرده است که روش استفاده از این مجوز انتشار در آن توضیح داده شده و در پایان پیام خود از هشتگ هری پاتر در خانه استفاده کرده است.

به گزارش ایرنا، با توجه به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و قرنطینه در بسیاری از کشورهای جهان، مدارس بسیاری از کشورهای جهان تعطیل شده‌اند و معلمان باید با استفاده از اینترنت، دانش‌آموزان را مشغول کنند. نویسندگان، معلمان و شخصیت های هنری، با ایده‌های کاردستی، بازی، کلاس‌های آنلاین و خواندن کتاب در ویدئوهای آنلاین، تلاش می‌کنند، دانش آموزان را سرگرم کنند.

رولینگ این مجوز را تا پایان سال تحصیلی ۲۰۲۰ صادر کرده است اما معلمان باید این ویدئوها را در فضای ویژه کلاس‌های آموزشی منتشر کنند و نمی‌توانند آن را در سایت های اشتراک ویدئو قرار بدهند.

رولینگ، به فهرست ناشرانی پیوست که اجازه انتشار کتاب‌هایشان را داده بودند، این فهرست شامل انتشارات سیمون و شوستر، کتاب های کودکان هارپر کالینز و انتشارات پنگوئن است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به کوید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه‌گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را همه‌گیر جهانی شناسایی و اعلام می‌کند. اکنون بسیاری از کشورهای جهان، درگیر این ویروس هستند و قرنطینه خانگی و تعطیلی همه مراکز عمومی را در دستور کار قرار داده‌اند. 

 

هری پاتر جی کی رولینگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین