کد خبر: 48097 A

امسال فروش کتاب الکترونیک در آمریکا نسبت به سال گذشته در ماه‌های اول سال کاهش داشت ولی در هفته‌های گذشته فروش کتاب الکترونیک رکورد بی‌سابقه‌ای ثبت کرده است.

ایران آرت: فروش کتاب‌های الکترونیک در کشور آمریکا از در ماه ژانویه سال جدید میلادی به 75میلیون دلار رسیده بود ولی هرچند این رقم در زمان مشابه سال گذشته میلادی حدود 80میلیون دلار بود.

به گزارش ایبنا، امسال فروش کتاب الکترونیک در آمریکا نسبت به سال گذشته در ماه‌های اول سال کاهش داشت ولی در هفته‌های گذشته فروش کتاب الکترونیک رکورد بی‌سابقه‌ای ثبت کرده است و این افزایش دلیلی جز شیوع ویروس کرونا ندارد.

گزارش اتحادیه ناشران آمریکا (APA) حاکی از افزایش بی‌سابقه کتاب‌های الکترونیک در هفته‌های گذشته است. مردم آمریکا این روزها در قرنطینه هستند و ترجیح می‌دهند به جای کتاب‌های چاپی از انواع الکترونیک استفاده کنند.

ناشران آمریکایی نیز به خاطر شیوع ویروس کرونا سهم کتاب‌های چاپی خود را کاهش داده و به فرمت‌های الکترونیک روی آورده‌اند. در سایت آمازون نیز فروش کتاب‌های الکترونیک در ایام قرنطینه افزایش داشته است.

بسیاری از کتابخانه‌های عمومی آمریکا در ایام قرنطینه نیز سرویس‌های رایگان ارائه کتاب الکترونیک به کاربران خود ارائه می‌کنند. کتابخانه کنگره آمریکا و بسیاری دیگر از کتابخانه‌های عمومی در ایالت‌های مختلف اقدام به عرضه بسته‌های رایگان کتاب برای عمومی کرده‌اند.

 

کتاب ادبیات کتاب الکترونیک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین