کد خبر: 48999 A

۴۱ درصد از مردم بریتانیا اعلام کرده‌اند از زمان اعلام قرنطینه در بیست و سوم مارس، کتاب‌های بیشتری را مطالعه کرده‌اند.

ایران آرت: نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد از زمان آغاز قرنطینه مدت زمان مطالعه مردم بریتانیا حدود دو برابر شده است.

به نقل از گاردین، بر اساس یافته‌های جدید وبسایت «نیلسن بوک» که وظیفه بررسی آمار فروش کتاب‎‌های بریتانیا را برعهده دارد، ۴۱ درصد از مردم بریتانیا اعلام کرده‌اند از زمان اعلام قرنطینه در بیست و سوم مارس، کتاب‌های بیشتری را مطالعه کرده‌اند.

ایسنا نوشت، نتایج این تحقیق که ۱۰۰۰ فرد بزرگسال را از تاریخ بیست و نهم آوریل تا یکم  ماه «می» مورد بررسی قرار داده است، نشان می‌دهد مردم بریتانیا طی این مدت زمان کتاب‌خوانی خود را از سه و نیم ساعت در هفته به ۶ ساعت در هفته افزایش داده‌اند.

تنها ۱۰ درصد از بزرگسالانی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند اعلام کردند در این مدت زمان مطالعه کتاب را کاهش داده‌اند.

یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد، سلیقه‌ی بریتانیایی‌ها در انتخاب موضوع کتاب از زمان شیوع ویروس «کووید-۱۹» تغییر کرده و تمایل به مطالعه کتاب‌های جنایی و رمان‌های محبوب افزایش یافته است. بر اساس گزارش پیشین «نیلسن بوک»، مردم بریتانیا تمایل به مطالعه کتاب‌هایی با موضوع ضدآرمان‌شهری داشتند.

حدود ۵۲ درصد از افراد این تحقیق، بیشتر بودن اوقات فراغت، ۵۱ درصد سرگرم شدن با مطالعه کتاب و ۳۵ درصد نیز مطالعه کتاب به عنوان راهی برای گزیر از بحران موجود را به عنوان دلایل خود برای افزایش پیدا کردن زمان مطالعه‌شان عنوان کردند.

 

ادبیات قرنطینه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین