کد خبر: 49349 A

مجموعه شعر زمان سروده اتل عدنان و برگردان سارا ریگز به انگلیسی، برنده بیستمین دور از جایزه شعر گریفین در بخش بین‌الملل شد.

ایران آرت: اتل عدنان شاعر و هنرمند لبنانی‌تبار مقیم آمریکا با مجموعه شعر "زمان" جایزه ۶۵ هزار دلاری شعر گریفین را در بخش بین‌الملل از آن خود کرد.

به گزارش آرت فروم، مجموعه شعر زمان سروده اتل عدنان (Etel Adnan) و برگردان سارا ریگز (Sarah Riggs) به انگلیسی، برنده بیستمین دور از جایزه شعر گریفین در بخش بین‌الملل شد. زمان مجموعه‌ای از مکالمات شاعرانه غیرخطی میان شاعر و خالد نجار از شعرا و هنرمندان معاصر تونسی را در هم آمیخته و به موضوعاتی چون خاطره، جنگ و مهاجرت می‌پردازد.

ایرنا نوشت، عدنان در سال ۱۹۲۵ میلادی از مادری یونانی و پدری سوری در لبنان متولد شد و در فضایی آمیخته با کثرت و تنوع فرهنگی، زبانی و ملیتی پرورش یافت. این شاعر و هنرمند ۹۵ ساله در سال ۲۰۱۳ با مجموعه دریا و مه (Sea and Fog) موفق به دریافت جایزه کتاب کالیفرنیا در بخش شعر شد و در سال ۲۰۱۴ نیز نشان شوالیه هنر و ادب کشور فرانسه را دریافت کرد.

جایزه گریفین امسال در بخش شعر ملی کانادا نیز به خاطر کتاب شعر استوای مغناطیسی (Magnetic Equator) به کای کلو شاعر کانادایی اهدا شد. 

جایزه شعر گریفین که از سال ۲۰۰۰ توسط اسکات گریفین تاجر با همکاری شاعرانی چون مارگارت آتوود و مایکل اونداتیه راه‌اندازی شد، هر ساله در دو بخش شعر ملی کانادا و شعر بین‌الملل به زبان انگلیسی، به شعرای برتر اهدا می‌شود.

 

جایزه ادبی جایزه شعر شعر گریفین اتل عدنان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین