کد خبر: 49790 A

رمان "سرزمین باریک" نوشته کریستین دایر هیکی برنده جایزه رمان تاریخی والتر اسکات به ارزش ۲۵هزار پوند شد.

ایران آرت: رمان "سرزمین باریک" که روایتگر داستان ازواج "ادوارد هارپر" و "جوزفین هارپر" دو هنرمند نقاش آمریکایی است و نگارش آن شش سال به طول انجامیده، موفق به کسب جایزه رمان تاریخی "والتر اسکات" در سال ۲۰۲۰ شد. 

به گزارش ایسنا، هیات داوران جیزه "والتر اسکات" در بیانیه‌ای اعلام کرد: "نگارش این رمان کار پرریسکی بوده است چرا که به هر دو مقوله ازدواج و هنر پیش از این بارها توسط زندگی‌نامه‌نویسان و مورخان هنری پرداخته شده است. کریستین دایر هیکی این ریسک را پذیرفته و یک شاهکار بر جای گذاشته است."

جایزه رمان تاریخی "والتر اسکات" به بهترین رمان از نویسنده‌ای انگلیسی، ایرلندی و یا اهل یکی از کشورهای مشترک‌المنافع تعلق می‌گیرد که داستان آن در بیش از ۶۰ سال پیش روایت شده باشد. "سباستین بری" و "بن مایرز" از جمله برندگان پیشین این جایزه ادبی بوده‌اند. 

"والتر اسکات" یکی از مهم‌ترین و گران‌قیمت‌ترین جایزه‌های ادبی انگلستان محسوب می‌شود و برای بزرگداشت نام و آثار این رمان‌نویس سرشناس جهانی هر سال به برترین رمان تاریخی تعلق می‌گیرد. "اسکات" که با لقب بنیان‌گذار رمان‌ تاریخی‌ شناخته می‌شود، شاعر و نمایشنامه‌نویسی بود که در سال ۱۷۷۱ در ادینبورگ دیده به جهان گشود و در سپتامبر ۱۸۳۲ درگذشت.

 

والتر اسکات رمان تاریخی جایزه والتر اسکات ادوارد هاپر جوزفین هاپر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین