کد خبر: 49964 A

سیدعلی صالحی، شاعر شناخته شده کشورمان که در بیمارستان بستری است، چند روز دیگر عمل باز قلب انجام خواهد داد.

ایران آرت: چند روز پیش سیدعلی صالحی،‌ شاعر شناخته شده کشورمان دچار سکته قلبی شد و از آن روز در مرکز قلب تهران بستری است و قرار است در عمل جراحی قلب انجام دهد.

وی در چند روز گذشته تحت نظر پزشکان بود و قرار است با صلاح‌دید پزشکان مورد عمل جراحی باز قلب قرار گیرد.

خبرگزاری ایبنا نوشت، متاسفانه در شرایط فعلی و به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور، او ملاقات ممنوع است و هیچ‌کس اجازه ملاقات با او را ندارد.

سید علی صالحی متولد ۱ فروردین ۱۳۳۴ در روستای مرغاب از توابع ایذه است. نخستین شعرهای او در سال ۱۳۵۰ به اهتمام ابوالقاسم حالت در مجله محلی شرکت نفت منتشر شد.

وی پایه گذار جریان موج ناب و جنبش شعر گفتار در شعر معاصر ایران است. کتاب‌های "لیالی ِلا"، "یوماآنادا – ۱۳۸۴"، "پیشگو و پیاده شطرنج"، "مثلثات و اشراق‌ها"، "عاشق شدن در دی‌ماه، مردن به وقت شهریور"، "دیرآمدی ری‌را... نامه‌ها"، "نشانی‌ها"، "سفر بخیر مسافر غمگین پاییز پنجاه و هشت"، "آسمانی‌ها"، "رویاهای قاصدک غمگینی که از جنوب آمده بود"، "ساده بودم، تو نبودی، باران بود"، "آخرین عاشقانه‌های ری را"، "دعای زنی در راه که تنها می‌رفت"، "چیدن محبوبه‌های شب را تنها به باد یاد خواهد داد"، "دریغا ملا عمر..."، "از آوازهای کولیان اهوازی"، " دختر ویولن زن در کوچه‌های برفی آذر ماه"،‌" منشور شعر حکمت" و " گزارش به نازادگان" بخشی از کتاب‌های منتشر شده از سوی این شاعر است.

 

شاعر ایرانی سیدعلی صالحی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین