کد خبر: 50409 A

پاتریک استوارت بازیگر انگلیسی است که در فیلم‌های «مردان ایکس» هم نقش‌آفرینی کرده است. وی به خاطر خدماتش به صنعت سرگرمی لقب سِر دریافت کرده است.

ایران آرت: سر پاتریک استوارت که دارد به تولد ۸۰ سالگی خود نزدیک می‌شود، بالاخره دارد آماده پروژه‌ای می‌شود که زمانی می‌ترسید حتی درباره‌اش صحبت کند: کتاب خاطراتش.

این بازیگر برنده جوایز مختلف که بیشتر از همه به خاطر ایفای نقش کاپیتان ژان-لوک پیکارد در «سفر ستاره‌ای: نسل بعدی» شناخته می‌شود، قراردادی با گالری بوکس امضا کرده تا با نوشتن یک کتاب، نگاهی شفاف و گرم به زندگی و دوران خود داشته باشد. این خانه نشر اعلام کرد که عنوان و تاریخ انتشار کتاب هنوز مشخص نیست.

به گزارش مهر، استوارت که روز سیزدهم جولای (یک هفته دیگر) هشتاد ساله می‌شود در بیانیه‌ای گفت: «ایده نوشتن کتاب خاطراتی بر پایه زندگی و مسیر حرفه‌ای کاری‌ام سال‌هاست که در ذهن من هست اما همیشه تقاضای کار باعث شده به پس‌زمینه برود. امروز هیچ تقاضایی وجود ندارد و پیش‌بینی هم نمی‌توان کرد که کی ممکن است وجود داشته باشد.»

او اضافه کرد: «وسط فیلمبرداری سریال جدیدم «سفر ستاره‌ای: پیکارد» گیر کردم و با اشتیاق تمام می‌خواهم آن را تمام کنم، اما در عین حال خب یک اتاق مطالعه زیبا در خانه‌ام در لس‌آنجلس دارم که پرنور و آرام است. چند روز دیگر هشتاد ساله می‌شوم. به تازگی یک صندلی دفتری بسیار زیبا برای خودم خریده‌ام. و البته که زمان دارم. اما مهم‌تر از همه اینکه عاشق کاری هستم که انجام می‌دهم، حتی با وجود اینکه هرگز فکر نمی‌کردم اینطور باشد و بتوانم آن را انجام بدهم.»

استوارت در کتاب خاطرات خود از همه چیز از فیلم‌های «سفر ستاره‌ای» گرفته تا نقش‌آفرینی‌هایش در صحنه تئاتر که برنده جوایز مختلف شدند و همچنین صداپیشگی در «بابای آمریکایی» می‌نویسد.

او در گذشته از بازگرداندن خاطرات پدر خشن خود ابراز نگرانی کرده بود، اما با استناد به گفته گالری بوکس که یکی از شاخه‌های سایمون اند شوستر است، وی در کتاب خود درباره دوران کودکی در یورکشایر انگلستان هم می‌نویسد؛ دورانی که پر از فقر و خشونت خانگی بود و همچنین از فعالیت‌های سیاسی طولانی مدت خود و کارهای ادامه‌دار خیریه‌اش می‌گوید.

پاتریک استوارت بازیگر انگلیسی است که در فیلم‌های «مردان ایکس» هم نقش‌آفرینی کرده است. وی به خاطر خدماتش به صنعت سرگرمی لقب سِر دریافت کرده است.

 

بازیگر جنگ ستارگان پاتریک استوارت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین