کد خبر: 51196 A

«مشق‌های علافی» نخستین کتاب شعر ایمان مومنی است که حالا با تاخیری دست کم یک دهه‌ای پیش روی ماست

ایران‌آرت: کتاب شعر «مشق‌های علافی» ایمان مومنی منتشر شد.

به گزارش ایران‌آرت، کتاب شعر «مشق‌های علافی»، گزیده‌ای از شعرهای ایمان مومنی در نشر ترنگ منتشر شد. «مشق‌های علافی»، چهل‌ودو شعر از شعرهای سال‌های 1385 تا 1395 مومنی را دربرمی‌گیرد که در پنج دفتر فراهم آمده است؛ دفتر اول «مشق‌های علافی» نام دارد با پیشانی‌نوشتی از بیدل دهلوی، دفتر دوم «حالا... که در این لحظه هستم» است با پیشانی‌نوشتی از مارتین هایدگر، دفتر سوم «خودکار در جایگاه اتهام» نام گرفته با پیشانی‌نوشتی از موریس بلانشو، دفتر چهارم «غربتی‌ها»ست با پیشانی‌نوشتی از مقالات شمس و دفتر پنجم «تکنیگی‌ها» نام دارد که با اشاره‌ای به نظریه سانسور کیهانی آغاز می‌شود. نحوه ارتباط شعرها با این جملات که در آغاز دفترها آمده، ارتباطی کاملا درونی است و مومنی سعی نکرده چنان‌چه مرسوم است با اشاراتی به چنین گزاره‌هایی که شاید فهمشان برای همه ممکن نباشد، مخاطب شعر را مرعوب دانش خود کند. در عین حال، فهم خود او از این فرازها، او را به عنوان شاعری باهوش مطرح می‌کند.

از ایمان مومنی پیش از این داستان‌ها و شعرهایی در نشریات منتشر شده بود و نیز در کتابی با عنوان «در گستره هفتاد» به گردآوری ابوالفضل پاشا و آفاق شوهانی.

ایمان مومنی

«مشق‌های علافی» نخستین کتاب شعر ایمان مومنی است که حالا با تاخیری دست کم یک دهه‌ای پیش روی ماست. نشر ترنگ آن را در 116صفحه و با قیمت 14هزارتومان منتشر کرده است. برای تهیه این کتاب با شماره تلفن نشر ترنگ در تهران: 66403520 یا با کتابفروشی کابوک در کرج: 02632208863 تماس بگیرید.

یکی از شعرهای «مشق‌های علافی» را می‌خوانید:

 

«بر اثر برخورد با کبوتری سقوط کرد

هواپیمایی که بر پشت بام خانه‌مان افتاده بود

من به خلبان گفتم:

جنگ خیلی بد است

بعد شعرهایم را برایش خواندم

در باکِ هواپیمایش آب و دانه ریختم

تا پرواز را شکلِ دیگری یاد بگیرد.

حالا جَلد شده

و هر روز که از آسمان خانه‌مان می‌گذرد

برایش دست تکان می‌دهم.

اما...

چطور بگویم...

آوازهای عجیبی می‌خوانَد».

 

 

 

 

 

 

 

ایمان مومنی مشق های علافی کتاب مشق های علافی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین