کد خبر: 51870 A

بیشترین کتابفروشی‌های کره جنوبی در شهر سئول فعالیت می‌کنند که کافه کتابفروشی کوبالت (KOBALT) یکی از معروف‌ترین آنهاست.

ایران آرت: کره جنوبی را کشور چند ملیتی نیز می‌گویند زیرا اقوام و قومیت‌های مختلفی این کشور را برای سکونت انتخاب کرده‌اند. با این احوال امنیت کامل در این کشور برقرار است و دولت آن توانسته به خوبی محیطی امن برای شهروندان و گردشگران خود تامین کند.

در این کشور کتابفروشی‌های دولتی کمتر پیدا می‌شود و اکثر صاحبان مشاغل در صنف انتشارات و کتابفروشی‌ها به صورت مستقل اداره می‌شوند که تحت نظارت دولت و با حمایت مقامات دولتی فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایبنا، بیشترین کتابفروشی‌های کره جنوبی در شهر سئول فعالیت می‌کنند که از بین آنها کافه کتابفروشی کوبالت (KOBALT) یکی از معروف‌ترین آنهاست.

SHOPKAFE

در این کتابفروشی که به تازگی طراحی و دیزاین داخلی آن را یک شرکت کره‌ای انجام داده است، به نوعی یک رستوران کتابفروش شناخته می‌شود که در کنار تهیه غذا برای مشتری‌ها کتاب هم می‌آورد. در کره جنوبی مردم علاقه خاصی به غذا خوردن دارند و این کتابفروشی خودش را با این فرهنگ وفق داده است.

در کتابفروشی کوبالت که اولین بار در سال 2005 در خیابان اصلی شهر سئول کار خود را آغاز کرد، تمرکز روی دو چیز اصلی فرهنگ کشور کره یعنی کتاب و غذا است. مسئولان کتابفروشی خودشان نیز در وب‌سایت و فروشگاه آنلاین خود (kobaltshop.com) نیز همین امر را تاکید می‌کنند. آنها می‌گویند کتاب بدون غذای خود هیچ فایده‌ای ندارد.

در کنار میزهای چیده شده در وسط کتابفروشی قفسه‌های کتاب خودنمایی می‌کنند که اکثر آنها دارای کتاب‌هایی با ژانرهای مختلف داستان هستند که به نظر می‌رسد کارکرد اصلی خواندن داستان در کنار غذا باشد.

 

رستوران کتابفروشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین