کد خبر: 51942 A

کتابفروشی شهر پورتو در کشور پرتغال سومین کتابفروشی زیبای جهان معرفی شده است و با دیدن تصاویر داخل این کتابفروشی دلیل این رده‌بندی را متوجه خواهید شد.

ایران آرت: در بسیاری از سایت‌های گردشگری و مجلات هنری معماری کتابفروشی «للو و ایرمائو» (Lello & Irmão) شهر پورتو در کشور پرتغال سومین کتابفروشی زیبای جهان معرفی شده است و با دیدن تصاویر داخل این کتابفروشی دلیل این رده‌بندی را متوجه خواهید شد.

ساختمان این کتابفروشی با الهام از معماری گوتیک و رنسانس ساخته شده است که نقاشی‌های دیواری این کتابفروشی نیز گویای این تاریخ است. اولین بار ساختمان کتابفروشی در سال 1906 میلادی با هدف گردشگران برزیلی ساخته شد که همین امر نویسندگان برزیلی بسیاری را به این مکان جذب کرده است.

در کنار این تزئینات معماری، قفسه‌هایی را خواهید دید که از کتاب‌های گوناگون پر شده‌اند. این کتاب‌ها اغلب مجموعه‌های داستانی و غیرداستانی به زبان پرتغالی را شامل می‌شوند اما در بین آن‌ها می‌توان کتاب‌هایی به زبان‌های انگلیسی و فرانسه نیز یافت.

به گزارش ایبنا، کتاب فروشی للو و ایرمائو با پلانی مستطیل شکل، از دو طبقه تشکیل شده است. پلکان سرخ رنگ مارپیچی بازدیدکنندگان را به نیم طبقه دوم هدایت می کند. دیوارهای بلندی که تا این نیم طبقه رسیده‌اند، دارای قفسه‌هایی هستند که کتاب ها در آنها چیده شده است. شایعه‌هایی وجود دارد که می‌گوید جی.کی.رولینگ، خالق داستان‌های هری پاتر، برای داستان خود از این کتابفروشی الهام گرفته است.

این نویسنده مشهور در اوایل دهه 1990 میلادی، به مدت ده سال در پورتو به عنوان یک معلم زبان انگلیسی زندگی می‌کرد. گویا او عادت داشته تا در کافه‌ای که در طبقه دوم کتاب فروشی قرار دارد، قهوه بنوشد. به طور حتم شباهت‌هایی بین پله مارپیچ کتاب فروشی و فضای داستانی او وجود دارد.
 

 
 
کتاب هری پاتر کتابفروشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین