کد خبر: 52086 A

دولت آلمان یک بودجه حمایتی 20 میلیون یورویی را به کتابفروشی‌ها و ناشران برای مقابله با بحران کرونا اختصاص داد.

ایران آرت: دولت آلمان یک بودجه حمایتی 20 میلیون یورویی به برخی بخش‌های صنعت کتاب برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده که بین ناشران و کتابفروشی‌ها برای حمایت از آثار جدید و نیز بهبود خدمات آنلاین توزیع خواهد شد.

این کمک مالی در زمره برنامه ملی حمایت از فرهنگ در کشور آلمان قرار گرفته و به زودی کمک‌های مالی دیگر تا سقف 10 میلیون یورو که شامل حمایت از نویسندگان و مترجمان است به آن اضافه خواهد شد.

به گزارش ایبنا، صنعت کتاب آلمان از حمایت قابل توجه دولت استقبال کرده و مونیکا گروتر، وزیر فرهنگ آلمان در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد«صنعت کتاب آلمان خسارات بسیاری را از بحران همه‌گیری کرونا تاکنون متحمل شده. ناشران و کتابفروشی‌های ستون‌های مهم فرهنگ به شمار می‌روند و به همین دلیل به آن‌ها در این بحران کمک می‌کنیم تا بتوانند روی پای خود بایستند.»

این برنامه حمایتی شامل کمک به بخش‌هایی می‌شود که دفتر مرکزی یا شعبه‌‌‌ای از آن در آلمان به تولید آثار چاپی، دیجیتالی، صوتی به استثنای حقوق مولف اختصاص دارد و به ازای هر عنوان کتاب 7500 یورو اختصاص می یابد که تا 10 هزار یورو قابل افزایش است.

کتابفروشی‌ها نیز مشروط به اینکه گردش مالی کم‌تر از 2 میلیون یورو را در سال 2019 گزارش دهند می‌توانند از این کمک بهرمند شوند که شامل ساخت کتابفروشی‌ها، آموزش کتابفروش‌ها، ایجاد وبسایت مدرن‌تر و خرید ضروریات خواهد شد.

 

کتاب ادبیات
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین