کد خبر: 52513 A

در بخش رمان‌های خارجی، نازنین حضار نویسنده ایرانی کانادایی با کتاب "آریا" یکی از نامزدهای اولیه جایزه فمینا است.

ایران آرت: تعداد ۱۷ رمان فرانسوی و ۱۴ رمان خارجی به عنوان نامزدهای جایزه ادبی فمینا در فرانسه انتخاب شدند

در بخش رمان‌های خارجی، نازنین حضار نویسنده ایرانی کانادایی با کتاب "آریا" یکی از نامزدهای اولیه جایزه فمینا است.

"نیکی بویز" نوشته "کلسن وایتهد" نویسنده برنده پولیتزر در کنار "الیت، زندگی نرمال" نوشته "ماریا کاردوسو"، "چرک آمریکایی" نوشته "ژنین کامینس"، "تنهایی" نوشته "لوسی المان"، "قلمرو رفیع" نوشته "یا گیاسی"، "بخشش‌ها" از "کران میلوود هارگریو"، "هزینه‌ زندگی کردن و آن‌چه نمی‌خواهم بدانم" به قلم "دبورا لوی"، "فلوریولژوم سمی" از "آنالنا مک کافی"، "نامحدود" نوشته "کالوم مک کان"، "بتی" از "تیفانی مک دنیل"، "بازگشت به تاکستان مارتا" نوشته "ریچارد روسو" و "مسیر پاتاگونیا" از "ادواردو فرناندو وارلا" دیگر نامزدهای بخش رمان‌های خارجی این جایزه ادبی هستند.

به گزارش ایسنا، در بخش رمان‌های فرانسوی نیز "دیدیه بلوند" با رمان "کتاب آدرس برخی از شخصیت‌های داستانی ادبیات"، "تیری کلرمون" با رمان "باروکو بوردلو"، "ماری-هلن لافون" با کتاب "داستان پسر" در کنار آثاری از "میگل بونفوی"، "سارا چیچه"، "سرژ جانکور" و "لولا لافون" از جمله نامزدهای اولیه جایزه ادبی فمینا هستند که برندگان آن روز سوم نوامبر (۱۳ آبان‌ماه) معرفی می‌شوند.

جایزه‌ "فمینا" در سال ۱۹۰۴ از سوی گروهی از نویسنده‌های زن فرانسوی با همکاری مجله‌ "فمینا" راه‌اندازی شد. "آنتوان دوسنت اگزوپری" سرشناس‌ترین نویسنده‌ برنده‌ این جایزه است که در سال ۱۹۳۰ برای "پرواز شبانه" موفق به دریافت آن شد.

 

جایزه ادبی نویسنده ایرانی جایزه فمینا نازنین حضار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین