کد خبر: 52579 A

کتاب جدید جی کی رولینگ به تازگی منتشر شده، اما حاشیه‌های آن از روزها قبل آغاز شده است.

ایران آرت: جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب‌های پرفروش هری پاتر بار دیگر مورد انتقاد ترنس‌ها قرار گرفته است، پس از آنکه افشا شد شخصیت منفی تازه ترین کتاب او یک قاتل سریالی مرد است که برای کشتن قربانیانش لباس‌های زنانه می‌پوشد. کتاب Troubled Blood که رولینگ آن را تحت نام مستعار رابرت گالبریت نوشته است امروز ۱۵ سپتامبر منتشر شده و به تلاش های کارآگاه کورموران استرایک برای حل پرونده مفقود شدن مارگو بامبورو که یک شخصیت سیاسی برجسته است می‌پردازد.

کارآگاه کتاب جدید رولینگ بر این باور است که بامبورو قربانی جدید دنیس کرید باشد که با لقب "قاتل سریالی زنانه پوش" شناخته می شود زیرا با پوشیدن لباس های زنانه قربانیان خود را به قتل می رساند. بررسی های اولیه این کتاب ۹۰۰ صفحه‌ای توسط منتقدان باعث شده برخی به این باور برسند در پایان مطالعه کتاب Troubled Blood به این باور می رسید که هرگز به مردی که لباس های مبدل می پوشد اعتماد نکنید و این همان چیزی است که باعث اعتراض جامعه ترنس‌ها شده است.

روزیاتو نوشت برخی دیگر نیز بر این باورند که کتاب جدید جی کی رولینگ چنین پیامی نداشته و قبل از هر گونه پیشداوری باید با دقت آن را خواند. با این وجود برخی از کاربران توییتر به این نکته اشاره کرده‌اند که صحبت های پیشین خانم رولینگ در مورد جامعه ترنس ها و رویکرد او نسبت به زنان، در ترکیب با شخصیت اصلی کتاب جدیدش نشان می دهد که وی به جامعه ترنس ها اعتراض دارد.

جی کی رولینگ ، نویسنده مجموعه کتاب های پرفروش هری پاتر بار دیگر مورد انتقاد ترنس ها قرار گرفته است، پس از آنکه افشا شد شخصیت منفی تازه ترین کتاب او یک قاتل سریالی مرد است که برای کشتن قربانیانش لباس های زنانه می پوشد.

در ماه ژوئن گذشته، نویسنده هری پاتر خبرساز شد، پس از آنکه یک مقاله آنلاین با عنوان "افرادی که عادت ماهیانه دارند" را مسخره کرده بود، زیرا او عقیده داشت که به جای "افراد" باید از "زنان" استفاده می شد. بعد از این ماجرا بود که کمپینی توییتری علیه جی کی رولینگ شکل گرفت. در ادامه رولینگ بیانیه ای طولانی نوشته و در آن مدعی شد که در بیست و چند سالگی مورد تجاوز قرار گرفته و هنوز هم زخم های خشون خانگی در اولین ازدواجش را حس می کند. Cormoran Strike پنجمین کتاب از مجموعه کتاب های Troubled Blood است که توسط انتشارات Sphere منتشر می شود.

هری پاتر جی کی رولینگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین