کد خبر: 53739 A

شهردار منطقه ۱۲ تهران از تبدیل خانه هوشنگ مرادی کرمانی، خالق "قصه‌های مجید" به قصه‌خانه خبر داد.

ایران آرت: علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در جریان بازدید از خانه قدیمی هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان، واقع در یکی از کوچه‌های خیابان شهید جاویدی (گذر میرزامحمود وزیر سابق)، از مرمت این خانه و تبدیل آن به قصه‌خانه‌ کودک خبر داد.

سعادتی در این بازدید، پس از تقدیر از آثار این نویسنده و آرزوی عمر باعزت برای ایشان گفت: استاد کرمانی که صاحب آثار، قصه‌ها و هنرمندی‌هایی در حوزه کودک و نوجوان مانند "مهمان مامان" و "قصه‌های مجید" است با آثار ارزنده خود، دوره کودکی و نوجوانی بچه های ایران زمین را شکل داده و با اقدامی که صورت گرفته، خانه قصه و داستان کودک تهران را در این مکان راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی ضمن اعلام این مطلب که سنگفرش کوچه و لایه‌برداری دیوارها از اولین اقدامات در این باره خواهد بود، از احتمال تملک یکی از خانه‌های مجاور این ملک خبر داد و گفت: معمولاً خود فضای خانه‌های بزرگان، به خانه‌موزه تبدیل می‌شود و برای برنامه‌ها و اقدامات اجرایی، فضایی در مجاورت آنها در نظر گرفته می‌شود که اگر امکانش فراهم شود، با تملک یکی از خانه‌های مجاور در تکمیل این فضا اقدام خواهیم کرد.

شهردار منطقه ۱۲، با بیان این اینکه که اکنون در حال انجام کارهای محتوایی این اقدام هستیم، ادامه داد: این مکان نیازمند یک طراحی مفهومی و یک طراحی کامل لوکشین است که در مورد آن با بنیاد فارابی هم صحبت‌هایی داشته‌ایم.

هوشنگ مرادی کرمانی نیز طی گفت‌وگوی تلفنی در این‌ باره، از انجام این اقدام ابراز رضایت کرد و گفت: پیشنهاد مرمت و انجام کار فرهنگی در این خانه در واقع پیشنهاد دکتر حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه و یاران ایشان بوده و با پیگیری‌های ایشان بناست این اقدام صورت گیرد.

وی، بر استفاده از عبارت "قصه‌خانه" به جای "خانه داستان" برای این خانه تأکید کرد و ادامه داد: به‌نوعی با یک تغییر کوچک، کار جدیدی در نام‌گذاری کرده‌ایم؛ چراکه اگر به آن خانه قصه یا خانه داستان بگوییم، ازآنجا که در فضاهای مشابه نظیر خانه هنرمندان، خانه تئاتر و مانند آن، زیاد به کار رفته، جذابیت نخواهد داشت، اگرچه در پرانتز قطعاً به "خانه مرادی کرمانی" اشاره خواهد شد.

 

هوشنگ مرادی کرمانی قصه های مجید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین