کد خبر: 53857 A

"دوریت کوچولو" توسط سه کارگردان ساخته شده و متن فیلمنامه اقتباسی آن را اندرو دیویس به نگارش درآورده است.

ایران آرت: مجموعه تلویزیونی "دوریت کوچولو" اثر چارلز دیکنز از 14 آبان ماه هر شب ساعت 30 دقیقه بامداد از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

"دوریت کوچکولو" نام یک مجموعه تلویزیونی انگلیسی است که در سال ۲۰۰۸ بر پایه رمان دوریت کوچک اثر چارلز دیکنز ساخته شده است.

"دوریت کوچولو" توسط سه کارگردان ساخته شده و متن فیلمنامه اقتباسی آن را اندرو دیویس به نگارش درآورده است. این سریال برنده ۷جایزه امی، ۵ جایزه بفتا و جایزه گلدن گلوب برای "بهترین مینی‌سریال تلویزیونی" شده است.

فیلمنامه "دوریت کوچولو" بیانگر داستان زندگی امی دوریت (با بازی کلیر فوی) است. دختری  ۲۱ ساله که پدرش به‌ علت بدهی زیاد در زندان مارشال‌سی به سر می‌برد. امی با خیاطی و کار کردن برای خانم کلنام (با بازی جودی پارفیت) مخارج خانه را تأمین و به پدرش کمک می‌کند. بازگشت پسر صاحب‌کار امی، آرتور کلنام (با بازی متیو مک فیدن)، از سفر چین، سرنوشت را به‌گونه دیگری برای امی و خانواده‌اش رقم می‌زند. آرتور به‌دنبال حل معمایی در ارث و میراث خانواده‌اش است و در همین حین با امی آشنا می‌شود.

مجموعه ۸ قسمتی"دوریت کوچولو" توسط واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب 30 دقیقه بامداد پخش و در ساعت 18 بازپخش می‌شود.

 

 

چارلز دیکنز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین