کد خبر: 53946 A

لاچلان براون با استفاده از آخرین گزارش‌ها و آمارهای جمعیتی در این کشور رده بندی جالبی در میزان مطالعه نسل‌های مختلف انجام داده است.

ایران آرت: لاچلان براون از موسسه و سایت "بست‌بای‌نامبرز" (bestbythenumbers.com) کشور آمریکا با استفاده از آخرین گزارش‌ها و آمارهای جمعیتی در این کشور رده بندی جالبی در میزان مطالعه نسل‌های مختلف انجام داده است که بر اساس رده‌بندی او افراد برای مقایسه میزان مطالعه به پنج رده سنتی تقسیم شده‌اند.

در این تقسیم‌بندی سنین بین 5 تا 25 سال با عنوان نسل زد(Z)، نسل هزاره بین 26 تا 40، نسل (X) بین 41 تا 55 ،  نسل بچه‌دارها بین 56 تا 75 و نسل خاموش بالای 76 سال سن دارند.

بر اساس اطلاعات و آمارهای منتشر شده توسط براون معلوم شده است که نسل هزاره بیشترین در طول 12 ماه گذشته بیشترین نرخ مراجعه به کتابخانه را دارند (53درصد) که بعد از آن نسل ایکس با 45درصد و نسل بچه‌دارها با 43درصد قرار دارند.

به گزارش ایبنا در نوع کتاب‌های داستانی نسل خاموش به رمان‌های معمایی و کارآگاهی علاقه دارند، نسل بچه‌دارها به تریلرها، نسل "زد" به فانتزی و نسل ایکس به همه ژانرها علاقه دارد. عادات کتاب‌خوانی در بین نسل‌ها کاملا متفاوت است و بر اساس اینفوگرافی منتشر شده توسط براون نشان داده شده است که سنین بین 6 تا 8 سال هفته‌ای تنها 5 تا 7 ساعت برای سرگرمی کتاب مطالعه می‌کنند که در بین آنها دختران بیشتر از پسربچه‌ها کتاب‌های داستان می‌خوانند.

عادات کتابخوانی در بین نسل‌های بعدی به گونه‌ای است که معلوم شده است که نسل‌های دارای سنین بالاتر بیشتر از سایرین به کتاب‌های چاپی علاقه نشان می‌دهد و نسل‌های جدیدتر به کتاب‌های الکترونیک گرایش دارند. نسل‌ خاموش به جای تماشای اخبار در تلویزیون دوست دارد خبرها را در روزنامه بخوانند.

 

رمان رمان نویس داستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین