کد خبر: 53950 A

بین ۶ نامزد نهایی این جایزه رمان "بی‌قاعدگی" نوشته اروه لو تلیه از انتشارات گالیمار در فهرست نامزدهای نهایی گنکور و جایزه مدیسی نیز دیده می‌شود

ایران آرت: هیئت داوران جایزه ادبی رنودو، روز پنجشنبه(5نوامبر) نامزدهای نهایی این جایزه را در سال 2020 معرفی کردند.

 هیئت داوری این جایزه هم‌چنین خاطرنشان کردند که تاریخ معرفی برگزیده جایزه رنودو که به طور سنتی هر سال هم‌زمان با جایزه گنکور معرفی می‌شد به زمان بازگشایی کتابفروشی‌ها در فرانسه که در پی اجرای دومین قرنطینه سراسری در این کشور تعطیل شده‌اند موکول شده است.

آکادمی گنکور نیز چند روز پیش اعلام کرد که به دلیل تعطیلی کتابفروشی‌ها تاریخ اعلام برنده نهایی این جایزه را به زمان دیگری موکول خواهد کرد.

به گزارش ایبنا بین 6 نامزد نهایی این جایزه رمان «بی‌قاعدگی» نوشته اروه لو تلیه از انتشارات گالیمار در فهرست نامزدهای نهایی گنکور و جایزه مدیسی نیز دیده می‌شود و در فهرست آثار غیر داستانی نیز از میان 4 نامزد در مرحله دوم فقط یک نامزد با عنوان «زندگی به مانند یک کتاب» نوشته الویه بتورنه به فهرست نهایی این جایزه راه نیافته است.

 اسامی 6 رمان منتخب در فهرست نهایی جایزه رنودو

«چیزی که بلانچ از آن خوشش می‌آید» نوشته ژان-پل انتون از انتشارات گراسه

«یک جرم بی‌اهمیت» نوشته ایرن فرن از انتشارات سوئی

«داستان پسر» نوشته ماری-هلن لافون از انتشارات بوچه-چستل

«بی‌قاعدگی» نوشته اروه لو تلیه از انتشارات گالیمار

«آزمایش بزرگ» نوشته اتین دو مونتتی از انتشارات استوک

«داس‌های طلا» نوشته آنتونی پالو از انتشارات روچر

سه نامزد نهایی جایزه رنودو در بخش آثار غیر داستانی

«شهرهای کاغذی» نوشته دومینیک فورتیه از انتشارات گراسه

«یک رمبوی دیگر» نوشته دوید بیی از انتشارات ایکونوکلاست

«همراه پسوآ» نوشته فردیک پژک از انتشارات نوآر سور بلانچ

در حال حاضر هیئت داوران جایزه رنودو را افرادی چون فردریک بگبدر، دومینیک بونو، پاتریک بسون، کریستین ژودسلی، ژرژ- الویه شاتوریناد، فرانس- الویه ژیسبرت، لوئی گاردل، ژان ماری گوستاو لو کلزیو(برنده نوبل ادبیات) و ژان نوئل پانکراتسی تشکیل می‌دهند.

دبیر کل جایزه رنودو اعلام کرد که در پی استعفای جروم گارسین از هیئت داوری این جایزه قرار است سال آینده عضو جدیدی به هیئت داوری جایزه رنودو منصوب شود.

سال گذشته در یک اتفاق غیرمنتظره، سیلون تسون که نامش حتی در فهرست نهایی جایزه رنودو نیامده بود برای رمان «پلنگ برف‌ها» که در ماه اکتبر از سوی انتشارات گالیمار منتشر شده بود برنده جایزه رنودو 2019 معرفی شد.

جایزه رنودو از سال ۱۹۲۶ به موازات جایزه گنکور و با این اصل ایجاد شد که هرگز به برنده گنکور جایزه ندهد.

 

جایزه ادبی جایزه ادبی رنودو اروه لو تلیه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین