کد خبر: 53960 A

کتابخانه شخصی آرتور میلر نویسنده مشهور آمریکایی به کتابخانه عمومی نیویورک هدیه داده شده است و قرار است ایام کریسمس امسال از آنها رونمایی شود.

ایران آرت: کتابخانه شخصی آرتور میلر نویسنده مشهور آمریکایی به کتابخانه عمومی نیویورک هدیه داده شده است و قرار است ایام کریسمس امسال از آنها رونمایی شود. گفته می‌شود 692 کتاب در این کتابخانه وجود دارد که همگی دارای یادداشت‌ها و حاشیه‌نویسی‌های شخصی میلر است.

میلر با نوشتن تعداد زیادی نمایش‌نامه برای بیشتر از ۶۰ سال نقش برجسته‌ای در ادبیات و سینمای آمریکا داشت. معروف‌ترین اثر میلر نمایش‌نامه مرگ فروشنده است که بارها در صحنه‌های مختلف اجرا شده ‌است. وی همچنین به‌خاطر ازدواج کوتاه‌مدت‌اش با مرلین مونرو شهرت دارد.

به گزارش ایبنا خانواده آرتور میلر این مجموعه از کتاب‌های شخصی نویسنده مفقود را با هدف استفاده عمومی از کتاب‌های میلر به کتابخانه عمومی نیویورک اهدا کرد. این مجموعه شامل کتاب‌ها، ترجمه‌ها و نمایش‌نامه‌های نوشته شده توسط میلر است که بین سال‌های 1928 تا 2012 به رشته تحریر درآمده‌اند.

در کتابخانه شخصی میلر علاوه بر آثار خودش نزدیک به 400 کتاب و رمان از نویسندگانی مثل ولادیمیر ناباکوف و جک کرواک دیده می‌شود.

میلر یک بار برنده مدال طلای آکادمی هنر و ادبیات آمریکا و دو بار برنده جایزه منتقدان نیویورک شد. وی از دانشگاه‌های آکسفورد و هاروارد دکترای افتخاری گرفت و در سال ۱۹۶۵ به ریاست انجمن جهانی قلم آمریکا انتخاب شد.

میلر در سال ۲۰۰۲ مفتخر به دریافت نشان افتخار ادبی اسپانیا شد و در دهم فوریه ۲۰۰۵ در خانه‌اش در راکسبری به هادس (دنیای مردگان ) شتافت اما به قول خودش وقتی نوشتی، دیگر نمی‌میری.

 

آرتور میلر کتابخانه کتابخانه عمومی نیویورک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین