کد خبر: 54487 A

جایزه ادبی بیلی گیفورد به کتابی درباره گروه موسیقی انگلیسی بیتلز اهدا شد.

ایران آرت: جایزه "بیلی گیفورد" معتبرترین جایزه ادبیات غیرداستانی بریتانیا به کتاب "یک دو سه چهار: بیتلز در زمان" نوشته "کریگ براون" رسید.

 

هیات داوران این جایزه ادبی کتاب "یک دو سه چهار" را اثری توصیف کرده‌اند که هنر زندگی‌نامه‌نویسی را از نو به وجود آورده است.

این کتاب که ترکیبی از تاریخ، خاطرات، زندگی‌نامه خودنوشت، نامه‌های طرفداران، مصاحبه‌ها و ... است داستان گروه موسیقی مشهور "بیتلز" و افراد مرتبط با آن‌ها را روایت می‌کند.

به گزارش ایسنا "براون" که نویسنده و روزنامه‌نگار است برای کسب این جایزه ۵۰هزار پوندی با آثاری همچون "اسپارتاکوس سیاهپوست" نوشته "سادیر هازارسینگ"، "اجسام ما، میدان جنگ ‌آن‌ها" اثر "کریستینا لم"، و "شکار آلما فیدلینگ" به قلم "کیت سامر اسکیل" به رقابت پرداخته است.

جایزه ادبی "بیلی گیفورد" که کتاب‌هایی با تمام موضوعات غیرداستانی، از تاریخ و طبیعت گرفته تا زندگی‌نامه و خاطرات را دربرمی‌گیرد، تا چند سال پیش با نام "ساموئل جانسون" شناخته می‌شد. این جایزه مختص کتاب‌های انگلیسی‌زبان به قلم نویسندگان سراسر بریتانیا است که درباره موضوعاتی مانند تاریخ، سیاست، علم، مسائل روز، ورزش، سفر، زندگی‌نامه و هنر به نگارش درآمده‌اند.

این جایزه ۵۰ هزار پوندی پیش‌تر به نویسندگانی مانند "هلن مک‌دونالد"، "فلیپ هواره" و "آنتونی بیوور" تعلق گرفته است.

 

بیتلز جایزه ادبی بیلی گیفورد ادبیات غیر داستانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین