کد خبر: 54803 A

اقبال جهانی به رمان کامو سبب شده تا رقابتی برای اقتباس از آن بین شرکت‌های فیلم‌سازی به وجود آید

ایران آرت: شروع همه‌گیری ویروس کرونا رمان طاعون نوشته آلبر کامو، نویسنده فرانسوی از معدود کتاب‌هایی بوده که با افزایش فروش حیرت‌انگیزی در فرانسه و در کشورهای دیگر جهان روبه‌رو بوده تا جایی که بسیاری از خوانندگان رمان را اثری پیش‌گویانه برای اوضاع کنونی دنیا تلقی کرده‌اند.

این اقبال جهانی به رمان کامو سبب شده تا رقابتی برای اقتباس از آن بین شرکت‌های فیلم‌سازی به وجود آید و شرکت رسانه‌ای Siècle در نهایت موفق شده ساخت یک سریال تلویزیونی از این اثر را که قرار است از شبکه دو  تلویزیون فرانسه پخش شود بر عهده بگیرد.

به گزارش ایبنا رمان طاعون که سال 1957 جایزه نوبل ادبیات را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد تاکنون چندین بار دستمایه اقتباس‌های سینمایی و سریال‌های تلوزیونی، تئاتر و حتی مانگا و کمیک استریپ قرار گرفته؛ با این حال شرکت رسانه‌ای Siècle  ابراز امیدواری کرده سریال طاعون یک موفقیت بزرگ در عرصه فیلم‌سازی خواهد بود. نگارش فیلم‌نامه این سریال اقتباسی نیز بر عهده ژیل توران، فیلم‌نامه‌نویس مطرح فرانسوی است.

استفان سیتبون- گومز، مدیر این شرکت فیلمسازی می‌گوید «این یک کار جسورانه است که ما به آن باور داریم. در شرایط حاضر که از یک سو با افزایش رادیکالیسم روبه‌روییم و از دیگر سو با بحران سلامتی دست‌و پنجه نرم می‌کنیم امیدواریم این سریال بتواند از سرعت انحصار  فزاینده نتفلیکس در خانه فرانسوی‌ها بکاهد.»

 

آلبر کامو رمان طاعون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین