کد خبر: 55467 A

به برنده اصلی این رقابت ادبی که اواخر ماه جاری مشخص می‌شود مبلغ ۳۰هزار پوند اهدا خواهد شد.

ایران آرت: برگزیدگان نهایی جایزه ادبی "کاستا" در بخش‌های مختلف مشخص شدند و در این بین "لی لورانس" نویسنده‌ کتاب‌اولی به عنوان برنده بخش کتاب خاطرات "کاستا" معرفی شد. "لورانس" در کتاب "بلندتر آواز خواهم خواند" داستان تلاش‌هایش برای دستیابی به عدالت برای مادرش را که پس از شلیک گلوله توسط پلیس لندن در سال ۱۹۸۵ فلج شده بود روایت می‌کند.

"لورانس" برای کسب این جایزه پنج‌هزار پوندی با نویسندگانی همچون "جولیان بارنز" برنده جایزه "بوکر" رقابت کرده است.

به گزارش ایسنا جایزه پنج‌هزار پوندی "کاستا" در بخش بهترین رمان نیز به "مونیک رافی" برای "پری دریایی صدف سیاه: یک داستان عاشقانه" رسید. این کتاب که هفتمین اثر "روفی" به شمار می‌رود داستان ماهیگیری را روایت می‌کند که آوازش توجه یک پری دریایی چند قرنی را جلب می‌کند.

جایزه "کاستا" در بخش بهترین رمان نخست نیز به "اینگرید پرسود" برای رمان "عشق پس از عشق" اهدا شد.

همچنین "ایوان بولند" شاعر ایرلندی که در آوریل سال ۲۰۲۰ درگذشت برای آخرین مجموعه شعرش با عنوان "تاریخدانان" به عنوان برنده بخش شعر "کاستا" معرفی شد.

"ناتاشا فرانت" هم برای کتاب "سفر دریایی شاهین کوچولو" به عنوان برنده بخش کتاب کودک "کاستا" انتخاب شد.

به برنده اصلی این رقابت ادبی که اواخر ماه جاری مشخص می‌شود مبلغ ۳۰هزار پوند اهدا خواهد شد.

جایزه بهترین کتاب "کاستا" تاکنون  ۱۲ بار به رمان، ۵ بار به رمان یک نویسنده‌اولی، ۸ بار به کتاب خاطرات، ۸ بار به مجموعه شعر و ۲ مرتبه به کتاب کودک اهدا شده است.

جایزه "کاستا" یکی از معتبرترین و مشهورترین جایزه‌های ادبی در بریتانیا است که کتاب‌ها و نویسندگان مطرح در بریتانیا و ایرلند براساس آن شناخته می‌شوند. این جایزه از سال ۱۹۷۱ کار خود را با عنوان جایزه ادبی "وایت‌برد" آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۶ به جایزه کتاب "کاستا" تغییر نام داد.

 

ادبیات جایزه کاستا جایزه ادبی لی لورانس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین