کد خبر: 56097 A

نجات الهاشمی، نویسنده مراکشی به عنوان برنده جایزه ادبی نادال اسپانیا در سال 2021 معرفی شد.

ایران آرت: نویسنده اسپانیایی مراکشی‌تبار برای نگارش رمان "دوشنبه ما را دوست خواهد داشت" موفق شد برنده هفت و هفتمین دوره جایزه نادال که یکی از مهم‌ترین و  قدیمی‌ترین جوایز ادبی اسپانیا است شود.

رمان نویسنده مراکشی که ماه فوریه به دو زبان اسپانیایی و کاتالانی منتشر خواهد شد درباره قصه دوستی بین دو زن از دو خانواده مهاجر است که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند و برای به دست آوردن آزادی از دست‌شده‌، استقلال، و محدودیت‌های دیگرشان وارد مبارزه‌ای طولانی و سخت می‌شوند.

نجات الهاشمی سال 1979 در شهر ناظور در مراکش متولد شد. او در سال 1987 به خاطر شرایط شغلی پدرش مجبور به ترک وطن شد و با خانواده خود به شمال شرق اسپانیا مهاجرت کرد. الهاشمی در اسپانیا زبان اسپانیایی  و کاتالایی آموخت و در دانشگاه در رشته فلسفه عربی تحصیل کرد و به دو فرهنگ و زبان مسلط شد.

به گزارش ایبنا اولین رمان نویسنده مراکشی با عنوان "آخرین پدرسالار"  برنده جایزه رامون یور از مهم‌ترین جوایز ادبی منطقه کاتالانیا شد. این رمان هم‌چنین جایزه دیگری تحت عنوان جایزه ادبی اولیس و نیز جایزه معتبر رامیون لیون را در اسپانیا از آن خود کرد.

 از آثار دیگر این نویسنده مراکشی می‌توان به رمان‌هایی چون "من هم کاتالانیایی هستم"، "شکارچی بدن"، "دختر خارجی" اشاره کرد.

جایزه ادبی نادال که از سال 1944 شروع به کار کرده به آثار ادبی منتشر شده در اسپانیا تعلق می‌گیرد و هر سال در نخستین روزهای سال جدید برنده خود را معرفی می‌کند.

 

رمان نویسنده نویسنده عرب نویسنده مشهور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین