کد خبر: 56280 A

جرج آر.آر. مارتین نویسنده مجموعه "ترانه یخ و آتش" گفته آخرین رمان این مجموعه بهترین اثرش در تمام طول عمرش بوده است.

ایران آرت: جرج آر.آر. مارتین نویسنده مجموعه "ترانه یخ و آتش" گفته است آخرین رمان این مجموعه بهترین اثرش در تمام طول عمرش بوده است. مارتین اولین مجموعه داستانی یخ و آتش را در سال 1996 منتشر کرده کرد که سال‌ها بعد شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او سریال "بازی تاج و تخت" را با الهام این مجموعه ساخت. مارتین ۷۱ ساله در طی سال‌های اخیر بارها انتشار ششمین و آخرین کتاب از این مجموعه با عنوان بادهای زمستان (The Winds of Winter) را به تعویق انداخته است.

چند ماه پیش مارتین با انتشار پستی توئیتری اعلام کرده بود که قرنطینه و شیوع ویروس کرونا باعث پیشرفت در داستان رمان آخر مجموعه‌اش شده است با این وجود هنوز نویسنده بازی تاج و تخت به طرفدارانش تاریخ دقیق انتشار "بادهای زمستان" را اعلام نکرده است. حالا مارتین در پستی جدید در وبلاگش نوشته است که رمان آخر مجموعه یخ و آتش بهترین اثر تمام طول عمرش خواهد شد.

به گزارش ایبنا مارتین که در پست قبلی خود نوشته بود که قرنطینه باعث پیشرفت کار رمان آخرش شده بود حالا در پست جدید این نوید را به طرفدارانش داده است که از خواندن رمان آخر مجموعه داستانی بازی تاج و تخت شگفت‌زده خواهند شد. وی در این پست نوشته است: من در طول ماه‌های گذشته صدها صفحه از رمان آخر را تکمیل کردم و به لطف قرنطینه بادهای زمستانی بهترین کتابم خواهد بود.

این رمان‌نویس آمریکایی چند ماه گذشته را به دلیل شیوع کرونا در کابینی در کوهستان سپری کرده است. وی چند ماه پیش به طرفدارانش قول داده بود که آخرین رمان مجموعه داستانی بازی تاج و تخت را در سال 2021 وارد بازار کتاب کند. مارتین گفته است همزمان در حال نوشتن چند رمان برای ساخت چند سریال اقتباسی است.

"ترانه یخ و آتش" رمانی در سبک خیال‌پردازی حماسی است که مارتین نگارش آن را از سال ۱۹۹۱ با نوشتن بازی تاج‌وتخت شروع کرد. اولین قسمت این مجموعه در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. کتاب‌های مجموعه ترانه یخ و آتش به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده و چهار جلد آن در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته ‌است. این کتاب‌ها با سریال بازی تاج و تخت شبکه اچ بی او شهرت جهانی یافتند و تاکنون حدود ۹۰ میلیون نسخه از این مجموعه در سراسر جهان به فروش رفته است.

کتاب "رقص با اژدهایان" (A Dance With Dragons) آخرین کتاب از مجموعه کتاب های ترانه یخ و آتش بود که سال ۲۰۱۱ منتشر شد و در همان موقع بود که اقتباس تلویزیونی از این اثر با عنوان بازی تاج و تخت پخش خود را آغاز نمود و هشت سال ادامه داشت. ظاهراً شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او از مارتین خواسته است پیش‌درآمدی برای داستان بازی تاج و تخت بنویسد و بر اساس شنیده‌ها قرار است مجموعه‌ای با عنوان خانه اژدها از نیمه سال جاری نوشته و ساخته شود.

 

 

بازی تاج و تخت جرج آر آر مارتین ترانه یخ و آتش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین