کد خبر: 56519 A

کارول در این مجموعه داستان کوتاه به خانه دوران کودکی‌اش در یوویل برمی‌گردد ولی متوجه می‌شود که اگر خانه‌شان را ترک نمی‌کرده ممکن بود انسان متفاوتی شود

ایران آرت: هفته گذشته کتاب جدید جویس کارول اوتس نویسنده معاصر آمریکایی از سوی انتشارات اکو منتشر شده است و در همین یک هفته کتاب جدید نویسنده آمریکایی با استقبال زیادی از مخاطبان و طرفداران داستان‌های کارول مواجه شده است. مجموعه داستان‌های کوتاه کارول با عنوان "دیگری تو" داستان و ماجرای زندگی آدم‌های مختلفی را روایت می‌کند که اگر انتخاب‌های متفاوتی داشتند دارای زندگی‌ها و سرنوشت‌های متفاوتی نیز می‌شدند.

جویس کارول اوتس نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس آمریکایی  در پیشینه‌ کاری خود کتاب‌های فراوان شعر، نمایشنامه، داستان‌کوتاه، نقد و بیش از پنجاه عنوان رمان دارد. جویس کارول اوتس جوایز معتبر متعددی از جمله جایزه‌ی کتاب سال آمریکا و جوایز اُ‌هنری، گوگن‌هایم و پِن را دریافت کرده و آثارش بارها به مرحله نهایی جایزه‌ پولیتزر راه یافته‌اند.

به گزارش ایبنا نام او در فهرست اساتید برجسته‌ی علوم انسانی دانشگاه پرینستون ثبت شده و از سال ۲۰۱۴ که دوران بازنشستگی‌اش از این دانشگاه آغاز شده، یک‌بار در سال نگارش داستان کوتاه خلاق را در دانشگاه برکلی تدریس کرده است. بسیاری از کتاب‌های کارول اوتس به فارسی ترجمه شده‌اند.

کارول در این مجموعه داستان کوتاه به خانه دوران کودکی‌اش در یوویل برمی‌گردد ولی متوجه می‌شود که اگر خانه‌شان را ترک نمی‌کرده ممکن بود انسان متفاوتی شود. در واقع تخیل اوتس در این مجموعه و مقایسه آن با واقعیت مجموعه جذابی خلق کرده است که به خصوص برای مخاطبان زن علاقمند به داستان‌های اوتس جذابیت خاصی دارد.

پیش از این اوتس در اواسط سال 2020 کتابی با عنوان "شب.خواب.مرگ.ستاره‌ها" در بازار کتاب آمریکا منتش رکرده بود که داستان آن درباره مسائل طبقاتی و اجتماعی بحث می‌کرد. کارول گفته بود که این کتاب را برای دوران قرنطینه طرفدارانش نوشته است.

داستان در اکتبر ۲۰۱۰ رخ می‌دهد. جان ویتی مک‌کلارن شهردار سابق و ثروتمند یک شهر کوچک از نیویورک، پس از تصادف ظاهری بر اثر سانحه‌ای درمی‌گذرد. در دوره‌ای از تاریخ که شکاف نژادی بیشتر از همیشه در آمریکا عمیق‌تر است و نیز در به تصویر کشیدن مشکلات خانوادگی، که بسیاری از خوانندگان کاملاً با آن آشنا هستند، بسیار خوب عمل می‌کند و تاثیرگذار است. این کتاب نیز توسط انتشارات اکو روانه بازار شده بود.

 

نویسنده زن جویس کارول اوتس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین