کد خبر: 56636 A

علیرضا بهرامی به¬عنوان دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شد.

ایران آرت : بنا بر گزارش دبیرخانه جشنواره، در حکم انتصاب دبیر جشنواره شعر دانشجویی آمده است:

«فرهیخته گرامی جناب آقای دکتر علیرضا بهرامی

جشنواره شعر دانشجویی فرصتی است برای شناسایی و پرورش استعدادهای جوان که با هر تفکر و سلیقه‌ای در این عرصه حضور یافته و با نگاه و زبان تازه، گامی موثر در جهت ایجاد رونق و گسترش ادب و شعر در جامعه بردارند.

از این¬رو، نظر به شایستگی و سوابق فرهنگی و ادبی جنابعالی، به موجب این حکم، به¬عنوان «دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی» منصوب می‌شوید.

امید است با یاری پروردگار متعال و به همت والا و تلاش‌های بی‌دریغ شما، شاهد برگزاری هر چه با شکوه‌تر این جشنواره باشیم.

 دکتر عیسی علیزاده - معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی»

پیش¬تر عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، محمدرضا ترکی، پونه نیکوی، کوروش انصاری، علیرضا بهرامی، عادل تقوی، فرزین پورمحبی، سمانه عنبری، آرش شفاعی و حسین تقوی به‌عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی منصوب شده‌ بودند.

نخستین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ برگزار شد.

محفل‌های شعری نخستین دوره‌ جشنواره‌ ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا(س) ادامه یافت. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری (ازجمله شعر آیینی، غزل، ترانه و طنز) برگزار شدند.

پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو برخی از محفل‌های جشنواره در دانشگاه‌های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال جاری، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به‌صورت برخط برگزار و طی آن، از برگزیدگان تجلیل شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها بر اثر همه‌گیری بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا، در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

قرار است که تمرکز دومین دوره این جشنواره بر برگزاری نشست ها و محفل های برخط و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی متنوع به صورت برخط  باشد؛ در کنار برگزاری بخش رقابتی جشنواره که تمامی مراحل ثبت نام، شرکت و داوری آن به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

علیرضا بهرامی جشنواره شعر دانشجویی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین