کد خبر: 57236 A

داستان این رمان بر پشت‌بامی در منهتن، در سال ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد؛ زمانی که ویروس در سرتاسر جهان منتشر شده و ثروتمندان در حال فرار از شهر هستند.

ایران آرت: یکی از اولین رمان‌های مربوط به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ همکاری مشترکی میان مارگارت آتوود، جان گریشام، سلست اِنگ و نویسندگان دیگر است.

انجمن صنفی نویسندگان روز پنج‌شنبه اعلام کرد برای انتشار «چهارده روز: تجمع غیرقانونی» با انتشارات هاوتن مفلین هارکورت به توافق رسیده است. داستان این رمان بر پشت‌بامی در منهتن، در سال ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد؛ زمانی که ویروس در سرتاسر جهان منتشر شده و ثروتمندان در حال فرار از شهر هستند. داگلاس پرستون، نویسنده و رئیس انجمن صنفی نویسندگان از این ایده به عنوان راهی برای جمع‌آوری پول برای این بنیاد استفاده کرده که گفته می‌شود به‌طور متوسط ۴۹٪ درآمد خود را به خاطر شرایط همه‌گیری از دست داده است.

پرستون گفت: «در انجمن صنفی متوجه شدیم که در این زمانه تاریک فرصت داریم با خلق این اثر ادبی غیرمعمول کاری مثبت و حتا تحول‌آفرین انجام دهیم. بشر همواره با روایت داستان‌ها سعی در مواجهه با فجایع داشته است و این کتاب می‌تواند پاسخ ما به کووید-۱۹ باشد.»

به گزارش ایبنا سوزان کالینز، نویسنده «بازی‌های گرسنگی» برای حمایت از این پروژه کمک بزرگی به انجمن صنفی کرد. مارگارت آتوود در حال ویرایش «چهارده روز» است و به جذب طیف وسیعی از نویسندگان این پروژه ازجمله دِیو ایگرز، اشمایل رید، مونیک تروونگ، همپتون سایدز، مری پاپ آزبورن و اما دوناگو کمک کرد.

پرستون گفت: «از اینکه دیدم این‌همه نویسنده از این ایده خوششان آمده و می‌خواهند در آن شرکت کنند متعجب شدم. آنها تنها داستان نمی‌نوشتند، بلکه شخصیت‌هایی را بر پشت‌بام خلق می‌کردند تا داستان‌شان را تعریف کنند. به این ترتیب «چهارده روز» به نوعی اعتراض در برابر تجزیه شدن فرهنگ ادبی معاصر تبدیل شد. نتیجه داستانی سرگرم‌کننده و پرشور خواهد بود. فکر نمی‌کنم پیش از این هرگز چنین جمعی از نویسندگان برای نوشتن یک اثر گرد هم آمده باشند.»

آتوود در بیانیه‌ای گفت: «شخصیت‌های داستانی خلق‌شده توسط نویسندگان بر پشت‌بامی در منهتن در «چهارده روز» حرف‌های زیادی برای گفتن به یکدیگر دارند، درباره زندگی در طول همه‌گیری و حتا به‌طور کل زندگی، گاهی وارد بحث، بگومگو یا مشاجرات آشکار می‌شوند و گاهی در لحظات غیرمنتظره همدلی و ارتباط راه‌حل‌هایی می‌یابند.»

 

رمان مارگارت اتوود رمان نویس مارگارت آتوود
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین