کد خبر: 57920 A

خانه سابق آگاتا کریستی که الهام‌بخش برخی از مهم‌ترین رمان‌های جنایی قرن بیستم بود با قیمت بیش از 2.75 میلیون پوند به حراج گذاشته شده است

ایران آرت: آگاتا کریستی این خانه را که در وینتربروک آکسفوردشر انگلستان واقع است در سال 1934 به همراه همسر باستان‌شناس خود مکس مالوان خریداری کرد و بیش از 40 سال یعنی تا زمان مرگش در سال 1976 در آن‌جا زندگی کرد.

این خانه 5 اتاقه که یک پلاک آبی بر سردر آن دارد و چشم‌انداز مقابل آن روزخانه تایمز قرار دارد، دارای باغچه‌های خصوصی و یک کلبه یک‌اتاقه است که به خانه اصلی اتصال دارد و حالا رقابت بر سر تصاحب آن توسط ثروتمندان بریتانیایی بالا گرفته است.

استفان کریستی- میلر، رئیس فروش املاک مسکن در آن منطقه می‌گوید «آگاتا کریستی یکی از مهم‌ترین نویسندگان جنایی بریتانیایی است و این یک فرصت استثنایی برای کسی است که بتواند صاحب بخشی از تاریخ ادبیات شود.»

به گزارش ایبنا، کریستی برخی از مهم‌ترین رمان‌های خود را در این خانه نوشت و خود وینتربروک تصور می‌شود که الگویی برای خانه خانم مارپل در منطقه دانمید بوده است.

این خانه در منطقه‌ای به وسعت 5 هکتار واقع است در سه طبقه با اتاق‌های مناسب و سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ که نور کافی را به داخل فضای خانه بازتاب می‌دهند.

آگاتا کریستی نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و رمان‌های کاراگاهی بود که در طول زندگی حرفه‌ای خود 66 رمان جنایی با شخصیت‌های مرموزی چون خانم مارپل و هرکول پوآرو  نوشت و آثارش بیشترین ترجمه را به زبان‌های مختلف دنیا داشت.

آگاتا کریستی در کتاب رکوردهای گینس مقام اول در میان پرفروش‌ترین نویسندگان کتاب در تمام دوران‌ها و مقام دوم را بعد از  شکسپیر در میان پرفروش‌ترین نویسندگان در هر زمینه‌ای به خود اختصاص داده‌است.

 

نویسنده زن آگاتا کریستی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین