کد خبر: 57941 A

شبکه چهار سیما بابت حرف‌های یک دبیر فارسی درباره شاعر آذری قرن نهم و دهم عذرخواهی کرد.

ایران آرت: شبکه چهار سیما به دنبال واکنش‌ها و پیگیری‌های اهالی هنر و ادبیات در مورد صحبت ناصحیح یک دبیر فارسی در خصوص شیخ محمد فضولی، شاعر شهیر آذری، بیانیه‌ای صادر و بابت پخش آن برنامه عذرخواهی کرد.

روابط عمومی شبکه چهار با انتشار این بیانیه ضمن تکریم مقام شیخ محمد فضولی شاعر نامدار و خوش‌آوازه آذری‌زبان سده دهم از اشتباه پیش‌آمده توسط دبیر ادبیات فارسی در برنامه مدرسه تلویزیونی ایران در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ عذرخواهی کرد. در این بیانیه آمده است: «انتخاب و تایید تمام معلمان و محتوای دروس ارایه‌شده در برنامه‌های مدرسه تلویزیونی ایران اعم از شبکه چهار یا شبکه آموزش سیما، به عهده وزارت آموزش و پرورش است.

به نقل از ایرنا، در این بیانیه با اشاره به اینکه رسانه ملی با همکاری آموزش و پرورش تلاش دارد خلأ آموزشی فرزندان ایران‌زمین در دورترین نقاط آن را از این طریق پر کند، خاطرنشان شده است: این کلاس‌ها به‌طور زنده و روزانه روی آنتن می‌رود و اشتباه دبیر ادبیات فارسی مورد تایید رسانه ملی و آموزش و پرورش نیست.

در بخش پایانی بیانیه با درود و تحیت به مردم نخبه‌پرور و ادب‌دوست خطه آذربایجان ادای احترام شده است.

در این گزارش همچنین آمده است که در همان دقایق اولیه در خصوص انتشار فیلم توهین‌آمیز به شاعر نامی آذربایجان ملا محمد فضولی در فضای مجازی و شبکه ۴ سیما، مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی با مدیر این شبکه تماس گرفته و خواستار پاسخگویی و عذرخواهی این شبکه از اشتباه انجام‌شده، شد. استاندار آذربایجان شرقی نیز در نامه‌ای به رییس سازمان صدا و سیما خواستار برخورد با رویه مذموم توهین به وحدت اقوام ایرانی در این رسانه شد. انتشار سخنان یک دبیر ادبیات درباره شاعر تبریزی، واکنش‌ها و اعتراض‌های زیادی را در فضای مجازی برانگیخته است.

 

شاعر شاعر ایرانی شاعر آذری شیخ محمد فضولی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین